ÚvodAktualityMísto do školy do Zoo Praha: poslední prázdninový den mají děti vstup za 1 korunu
Příroda

Místo do školy do Zoo Praha: poslední prázdninový den mají děti vstup za 1 korunu

  • 29. srpna 2023
V pátek 1. září budou mít všechny děti do 15 let vstup do Zoo Praha za jednu korunu. Za symbolické vstupné tak mohou strávit školáci první zářijový den mezi zvířaty a ne ve školních lavicích. Udělejte si s dětmi hezký den a přijďte společně do pražské zoologické zahrady. Čeká vás tu spoustu zvířat a přihlížet můžete také komentovanému krmení.
zoo prahaZa symbolickou jednu korunu budou moci přijít do Zoo Praha všechny děti do 15 let už tento pátek 1. září 2023. Poslední prázdninový den je navíc potěší docela jiný rozvrh hodin než ve škole – komentovaná krmení a setkání u téměř dvou desítek druhů napříč areálem. Letní otevírací doba, kdy se brány zoologické zahrady zavřou až v 19:00 hodin, bude platit už jen do neděle. Dovolujeme si také připomenout, že děti do 15 let smějí navštívit Zoo Praha pouze v doprovodu dospělé osoby.

dabel-medvedovity-zoo-praha.jpgA s kým se v zoo můžete potkat? Hned v 10:00 vás budou očekávat medojedi kapští v Africe zblízka, kde o 15 minut později dojde i ke krmení dikobrazů jihoafrických. V expozici Africký dům se na 10:30 chystá krmení hrabáčů kapských. Populární jsou také klokani v průchozi expozici Darwinova kráteru. Sem můžete přijít na krmení v 10:30. Australská expozice zve také ve 14:00 na setkání u vombatů obecných a v 16:00 na krmení ďáblů medvědovitých!


Opičí ostrovy, Ptačí mokřady nebo Údolí slonů

zoo praha hrochKdo má rád opičky neměl by chybět v 11:00 na krmení variů bělopásých v expozici Vodní svět a opičí ostrovy, v pravé poledne proběhne setkání u goril nížinných (Centrum Méfou i Rezervace Dja) a velká legrace je vždy při hostině lemurů kata od 14:30 na Ostrově lemurů.

Ti, kdo dávají přednost živočichům, kteří se pohybují ve vodě, musí zavítat v 11:00 na krmení tučňáků Humboldtových, ve 13:00 na setkání u pelikánů (expozice pelikánů v dolní části zoo), zábava bude i s hrochy obojživelnými ve 14:00 v Pavilonu hrochů a v 15:15 proběhne setkání u člunozobců afrických v expozici Ptačí mokřady.

Mezi velmi oblíbená zvířata patří určitě žirafy – s nimi se setkáte při krmení v 11:00 u vyhlídky nedaleko Afrického domu. V Údolí slonů se budou pochoutky rozdávat ve 14:30 u vyhlídky naproti vlkům. Krmení vlků eurasijských pak proběhne v 15:15, přihlížet tomu můžete na vyhlídce u sochy Radegasta.
Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

1. 6.29. 9.
Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den. Od března do května probíhají komentovaná krmení a setkání pouze o víkendech a svátcích, od června do srpna denně.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Údolí slonů v pražské zoo Příroda

Údolí slonů v pražské zoo

Půl kilometru dlouhá stezka vinoucí se kolem Údolí slonů je plná zážitků. Vychutnat si můžete nejen jedinečné výhledy na početné sloní stádo, ale i jízdu na unikátním sloním trenažéru, desítky originálních asijských artefaktů, domorodou vesnici, a dokonce i dva svatostánky.

Další aktuality

Jak poznat Prahu za jeden den

Chcete navštívit Prahu, ale nemáte moc času? Kudy z nudy vám přináší několik skvělých nápadů, jak poznat ta nejhezčí místa během jediného dne. Samozřejmě můžete náš návod použít i jako tipy pro vícedenní dovolené a pobyt si prodloužit, třeba na dva dny nebo na prodloužený víkend.
17. červenec 2024 11:52
Památky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Výstava koní, Memoriál Rudolfa Utěšila v Klánovicích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
17. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha

Hledá se strom pro pražské Vánoční trhy 2024!

Pražany pomůže v těchto dnech ochladit myšlenka na vánoční strom – organizátor největších Vánočních trhů v Česku, společnost Taiko, opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom, který ozdobí centrum Prahy v době letošního adventu. Tipy na nejkrásnější dominantu letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí mohou zájemci podávat až do 15. září 2024.
16. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Praha ožije po roce folklorem – centrum města čekají Pražské folklorní dny

Pražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od pátku 19. 7. do soboty 20. 7. 2024. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní více než 30 hudebních a tanečních souborů ze 14 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 600 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Zavítejte na Ovocný trh a nechte se unášet pestrobarevnými kroji tanečnic a tanečníků , lidovou hudbou a ukázkami tradic.
15. červenec 2024 18:55
Kultura, Praha

Víkend hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne netradiční gastronomické zážitky, speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s kudlankami a šváby.
15. červenec 2024 14:57
Příroda, Praha

Nejlepší koupání: aquaparky, koupaliště a přírodní koupání v Praze a blízkém okolí

Každý si skvělé koupání představuje trochu jinak – v našich tipech proto najdete přírodní i umělá koupaliště s tobogany i biotopy, které se nacházejí na území hlavního města Praha. Příjemné koupání nabízí i blízké okolí Prahy, které nabízí jezera i lokality, kde se v minulosti těžil písek a štěrk. Právě pískovny patří k těm nejoblíbenějším letním koupacím místům. Inspirujte se tedy našimi tipy a objevte báječná místa, kde se můžete v Praze a jejím okolí během letních dnů vykoupat.
15. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Praha