Úvod > Aktuality > Prožijte růžové léto v pražské Svatováclavské vinici
Prožijte růžové léto v pražské Svatováclavské vinici
"> "> ">

Prožijte růžové léto v pražské Svatováclavské vinici

Vydáno 9. července 2020 Gurmánská turistika
Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. O víkendu 11. a 12. července 2020 se zde bude konat tzv. Růžové léto ve vinici - ochutnávka růžových vín pro širokou veřejnost.
růžové vínoVilla Richter na Pražském hradě vás srdečně zve na náhradní open-air akci Růžové léto ve vinici. Když nevyšel obvyklý termín 1. května, tak vám to pořadatelé vynahradí nyní, o víkendu 11. a 12. července. Přijďte si užít romantickou atmosféru spojenou s růžovým vínem a s jedním z nejhezčích výhledů na Prahu

Populární degustace růžových vín se kvůli nařízeným omezením bude letos konat v komornější podobě. Počet vinařů bude sice menší, ale budou to ti nejlepší ve svém oboru, a degustovat se bude v nejkrásnějších částech vinice. Vstup na oblíbenou degustační akci je po oba dva dny zcela zdarma.
Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.