ÚvodAktualityZoo Praha zve na Den dětí i bongů

Příroda

Zoo Praha zve na Den dětí i bongů

0 z 5 (0x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce

30. května 2025


Všechny děti do 15 let budou moci v neděli 1. června 2025 přijít do Zoo Praha pouze za 1 korunu! Na tento den, kdy se slaví Den dětí, si pražská zoo připravila pro své nejmladší návštěvníky, bohatý program, který tradičně probíhá ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy. Ale ani sobota nebude běžným dnem – poslední květnový den totiž proběhnou v Zoo Praha oslavy Světového dne bongů, kdy se lidé seznámí s těmito kriticky ohroženými antilopami.
den dětí zoo prahaNadcházející víkend bude v Zoo Praha patřit jednomu z nejvzácnějších savců světa a současně dětským návštěvníkům. V sobotu proběhnou oslavy Světového dne bongů, kdy se lidé seznámí s těmito kriticky ohroženými antilopami, jež pražská zoo chrání i v jejich domovské Keni. V neděli 1. 6. 2025 na Den dětí budou mít všechny děti do 15 let vstup do pražské zoo za jednu korunu, zatímco o program se už tradičně postará Městská policie hl. m. Prahy. S příchodem června se navíc začnou komentovaná krmení a setkání u zvířat konat každý den – jejich harmonogram bude dostupný v mobilní aplikaci Zoo Praha.

V první červnovou neděli, kdy budou mít všechny děti do 15 let vstup do pražské zoo za symbolickou jednu korunu, bude v areálu pestrý program v režii Městské policie hl. m. Prahy. Děti potěší skákací hrad, dopravní školička, malování na obličej nebo umělci na chůdách. Dospělí se mohou těšit například na živou hudbu v podání Dixie Bandu Městské policie u Vzdělávacího centra.
 

Bongů horských v Keni značně ubývá

Zoo PrahaBongové horští jsou krásné, ale kriticky ohrožené antilopy: v lesích v oblasti Aberdare v Keni jich přežívá již pouze několik desítek. Nadějí pro záchranu tohoto poddruhu je posilování volně žijící populace jedinci odchovanými v lidské péči, které však musí být provázeno úsilím o zachování či obnovu jejich přirozeného prostředí. Do něj se díky iniciativě chovatelky bongů Lucie Křížové a jejích kolegů zapojuje i Zoo Praha.

den dětí zoo prahaNávštěvníky čekají poslední květnovou sobotu hned dvě komentovaná krmení bongů v 11.00 a 13.30. Vedle toho se budou moci potkat s dlouholetou chovatelkou Lucií Křížovou při speciálních setkáních v 10.00 a 12.00 u jejich výběhu vedle Pavilonu hrochů. Zoo Praha nyní obývají čtyři bongové – osmileté samice Dafné a Rayli, mladá samička Mimi Pipi narozená v roce 2023 a skoro tříletý samec Mau.

Podpořit ochranu bongů horských v Keni může kdokoli prostřednictvím sbírkového konta Zoo Praha Pomáháme jim přežít. Například převodem libovolné částky na účet 43–680 466 0247/0100 nebo nákupem suvenýrů na e-shopu Zoo Praha v sekci s názvem Pomáháme jim přežít. V neposlední řadě také samotnou návštěvou Zoo Praha.

Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Nahlásit neaktuální obsah

Související témata

Redakce Kudy z nudy

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Audio

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha Zážitky

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.

Další aktuality

Cesty za uměním: Canaletto a obraz, který doplul z Londýna až do Lobkowiczkého paláce Audio

Benátky, Londýn, Vídeň i Praha. Jeden obraz, jeden malíř a příběh, který překračuje hranice i staletí. Vydejte se s Kudy z nudy po stopách Canalettova slavného obrazu Londýna a primátorské slavnosti na Temži z Británie až do Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě.
11. duben 2026 10:10
Kultura, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (11.4. – 13.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Zahájení motorkářské sezony Harley-Davidson v Poděbradech 2026, PokéTour 2026, Grill fest na Smíchovské náplavce 2026, Primavera italiana – zahájení sezóny, Tasty street food festival Mladá Boleslav 2026. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
10. duben 2026 6:00
Zážitky, Praha

Botanická zahrada v Troji zve na jarní procházku rozkvetlými expozicemi a motýlí výstavu

V Botanické zahradě hl. m. Prahy je možné strávit jarní dny prohlídkou venkovních expozic zářících květy narcisů, tulipánů, hyacintů, okrasných třešní, magnolií i kamélií. Skleník Fata Morgana nabízí přehlídku motýlí krásy na výstavě Motýli: Umění přežít. Návštěvníci se ve skleníku mohou kochat i nádhernými květy smaragdové liány Strongylodon macrobotrys, která právě rozkvétá. Součástí výstavy motýlů je interaktivní expozice Tajemství motýlího života ve výstavním sále v Ornamentální zahradě a panelová výstava zaměřená na české druhy motýlů, kterou botanická zahrada připravila ve spolupráci se skupinou Jaro.
9. duben 2026 16:36
Příroda, Praha

Dostihová sezona v Chuchli se rozjíždí

Závodiště v pražské Chuchli je plně připraveno na sezonu 2026. Slavnostní zahájení a Velká dubnová cena se sice již jela, ostatní velké závody letošní sezony však na koně, závodníky i diváky čekají! Těšit se můžete například na Pony Cup, Dubnový dostihový den, nebo Memoriál Jany Holé. Nejvýznamnější dostih první části sezony Velká jarní cena proběhne 10. května 2026.
9. duben 2026 15:22
Letní sporty, Praha

Vybraná státní muzea a galerie jsou nově otevřena jednou měsíčně zdarma

Stálé expozice Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně a Muzea umění v Olomouci, které jsou příspěvkovými organizacemi ministerstva kultury, jsou první neděli v měsíci přístupné zdarma. Ministerstvo kultury rozhodlo i o otevření zdarma druhou neděli v měsíci Národního muzea a jeho poboček, Moravského zemského muzea v Brně, Slezského zemského muzea a technických muzeí v Praze a Brně.
9. duben 2026 13:25
Kultura, Praha

Nenechte si ujít Dny evropského filmu

Dny evropského filmu již 33. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Těšit se můžete na výběr současných evropských hraných, dokumentárních i animovaných filmů renomovaných režisérů, oceňované debuty i výrazné herecké osobnosti. Řada festivalových filmů bude uvedena v české premiéře či předpremiéře. Uvidíte mezi nimi filmy oceněné v Cannes, Benátkách, San Sebastiánu i Oscarem.
8. duben 2026 11:07
Kultura, Praha

Inspirace na procházku do rozkvetlých zahrad a sadů v Česku

Když se na jaře opře sluníčko do travnatých ploch, luk a mezí, propuknou mnohé zahrady a parky doslova v záplavu květů. Udělejte si příjemnou procházku na místa, kde březen, duben a květen vykouzlí nádherná zákoutí plná barev. Slunné jarní počasí přímo láká k návštěvě sadů, parků a mnohých zámeckých zahrad. Právě v tomto období zahrady zdobí květy kdoulovce nebo drobná kvítka modřenců, sakur a mandloní, později pak pivoňky i bergénie. Krásu magnolií můžete obdivovat také v městských i zámeckých parcích, například v Lednici, Kroměříži či Průhonicích.
5. duben 2026 7:58
Příroda, Praha

Surfovací Vlna Štvanice se otevírá do již 4. sezóny

Areál Vlny Štvanice se v sobotu 18. dubna 2026 otevírá široké veřejnosti do nové sezóny velkou celodenní akcí. Návštěvníci si budou moci na Vltavě vyzkoušet například surfování na říční vlně, rafting a kayak cross na kanále, e-foil nebo paddleboardy. Jarní akce Vln Štvanice je zdarma. Jedná se o otevírání hlavní sezóny surfingu, naplánované jsou sportovní aktivity na vodě i na souši.
5. duben 2026 0:56
Letní sporty, Praha