Úvod > Aktuality > Státní svátek a podzimní prázdniny zvou do Zoo Praha
Příroda

Státní svátek a podzimní prázdniny zvou do Zoo Praha

  • Vydáno27. října 2023
V Zoo Praha se nudit určitě nebudete. Přijďte do podzimně zbarvené zoo třeba na dýňové hody, komentovaná setkání se zvířaty anebo se jen tak projít a načerpat doznívající vůni babího léta. Zdejší zvířata se také už těší na tolik oblíbené dýňové hody. Z dýní se totiž v pražské zoo nevydlabávají strašidelné lucerny, nýbrž hračky, se kterými si zdejší zvířata, a tím pádem i návštěvníci, užijí spoustu zábavy! Na státní svátek se navíc koná speciální krmení lvů.

Komentovaná krmení a setkání

Podzimní prázdniny v Zoo PrahaNavštivte zvířata v Zoo Praha tehdy, kdy jsou nejaktivnější a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celé prázdniny – stačí si jen vybrat! Od čtvrtka 26. až do neděle 29. října mají pražské zvířátka dýňové hody! Dopoledne se zastavte v Africkém domě, v 10:00 se zde budou krmit hrabáči a spoustu legrace si užijete i v 11:00 s nestory kea, vynalézavými a hravými papoušky v Rákosově pavilonu. Oběd můžete strávit ve 12:30 u medojedů a ve 12:45 u psů ušatých v Africkém domě.

Pouze v sobotu 28. a v neděli 29. října ve 13:00 čekají dýňové pochoutky velké želvy. Do Údolí slonů zamiřte okolo 13. hodiny, v 13:15 si s dýněmi pohrají sloni indičtí. Odpoledne vám dýňové hrátky zpestří komentovaná krmení u leguánů ve 14:00 v Pavilonu šelem a plazů, pouze v sobotu 28. října si s dýněmi pohrají i ďáblové medvědovití v Darwinově kráteru a už jen v neděli 29. října si užijí dýňovou zábavu hutie kubánské v pavilonu Napříč kontinenty.
 

Státní svátek se lvy

U příležitosti státního svátku 28. října 2023 pořádá pražská zoologická zahrada speciální komentovaná setkání u lvů, neboť Česká republika má lva ve svém státním znaku. V 10:00, 12:00 a 15:00 hodin proběhnou komentovaná setkání u lvů a ve 14:00 pak speciální krmení lvů indických při příležitosti oslav státního svátku. Po celý den od 10:00 do 16:00 hodin bude také v zoo probíhat speciální lví program – dozvíte se celou historii chovu lvů v Zoo Praha, k dispozici bude i herní stanoviště Poznáváme lvy indické, výtvarná dílna Zvířata ve znacích a erbech a další zábavné aktivity. Rodičům s dětmi připomínáme, že v sobotu 28. října mají děti do 15 let vstup do pražské zoo pouze za 1 Kč.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná v úterý 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
Praha | Zážitky

Prahou jezdí tramvaje a autobusy s vánoční výzdobou

Dopravní podnik hlavního města Prahy vyslal s první adventní nedělí do pražských ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Cestující se nimi mohou svézt až do Tří králů, tj. do 6. ledna 2024. O vánoční výzdobu se postaraly tisíce vánočních světýlek, vnitřní vánoční dekorace a vnější polepy s vánoční tematikou. Kromě výzdoby tramvajových vozů a autobusů je letos vánočně osvětlená také horní stanice lanové dráhy – Petřín anebo oblíbená Mazačka.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční trh na zámku Dobříš, Michael Rittstein – Nohy na stole, Vánoční jarmark na náměstí v Mnichově Hradišti 2023, Novoměstský advent 2023. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Kam na Ježíškovu poštu v Praze?

Každoroční dopis Ježíškovi se stal již tradicí, kterou si oblíbili nejen děti, ale i dospělí. Nejznámější Ježíškova cesta v Česku je bezesporu na Božím Daru. Ale i děti v Praze si mohou užít předvánoční putování za Ježíškem. A letos poprvé na běžkách nebo se sáňkami. Pražská Ježíškova cesta vede Ďáblickým lesem, kde obchází tři dětská hřiště, jeden ze tří nejvyšších vrcholů v Praze – vrch Ládví a Ďáblickou hvězdárnu. Děti mohou vhazovat svá přání a dopisy pro Ježíška také do několika schránek umístěných na adventních trzích nebo výstavách betlémů.
Praha | Zážitky