Úvod > Aktuality > Státní svátek a podzimní prázdniny zvou do Zoo Praha
Příroda

Státní svátek a podzimní prázdniny zvou do Zoo Praha

  • Vydáno26. října 2022
V Zoo Praha se nudit určitě nebudete. Přijďte do podzimně zbarvené zoo třeba na dýňové hody, komentovaná setkání se zvířaty, prohlídku nového pavilonu goril, do zooškoly, nebo se jen projít a načerpat vůni babího léta. Zdejší zvířata se také už těší na tolik oblíbené dýňové hody. Z dýní se totiž v pražské zoo nevydlabávají strašidelné lucerny, nýbrž hračky, se kterými si zdejší zvířata, a tím pádem i návštěvníci, užijí spoustu zábavy!

Komentovaná krmení a setkání

Podzimní prázdniny v Zoo PrahaNavštivte zvířata v Zoo Praha tehdy, kdy jsou nejaktivnější a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celé prázdniny – stačí si jen vybrat! Od středy 26. až do pátku 28. října budou mít pražské zvířátka dýňové hody! Dopoledne se zastavte v pavilonu Afrika zblízka v 9:30 se zde budou krmit mangusty trpasličí a komby Garnettovy, v 10:00 psi ušatí  a v 10:15 dikobrazi jihoafričtí. Pouze v pátek 28. října od 11:00 se bude konat komentované krmení u chápanů v pavilonu Vodní svět a opičí ostrovy. Oběd můžete strávit v rezervace Dja v 11:30 se budou krmit talapoini a 28. října i gorily. Ve 12:45 obědvají velké želvy ve svém pavilonu. Do Údolí slonů zamiřte okolo 13. hodiny, v 13:15 si s dýněmi pohrají sloni indičtí. Odpoledne vám osvěží dýňové hrátky a komentovaná krmení u leguánů v 13: 15 v Pavilonušelem a plazů), od 14:30 lemuři kata na Ostrově lemurů, v 15:00 vari bělopásí v Opičích ostrovech a v 16:00 hroši obojživelní v Pavilonu hrochů.
 

Víkendové dýňové hody u zvířat

Dýně Zoo PrahaBěhem svátečního víkendu 29. a 30. října čeká na návštěvníky Zoo Praha a vlastně i na vybrané druhy zvířat venkovní program, který bude probíhat jen za hezkého počasí. I když komentované krmení probíhá i přes všední dny, v sobotu a neděli se dostane na úplně jiné druhy zvířat. Například v 10:00 čekají zábavné dýně na hrabáče kapské v Africkém domě. Legrace bude od 10:30 i v Darwinově kráteru u klokanů obrovských a klokanů rudokrkých. Tučňáci se mohou těšit v 11:00 na dýně nadívané rybami, od 11:30 se koná setkání u žiraf v Africkém domě.

Velmi zajímavé bude také setkání u goril v Rezervaci Dja ve 12:00, u slonů indických v 13:15 nebo u ďáblů medvědovitých v Darwinově krátru od  14:30 hodin. Závěr dne bude patřit v 15.30 krmení luskounů v pavilopnu Indonéská džungle a v 17:30 gaviálům indickým, jejich komentované krmení proběhne pouze v neděli 30. 10. 2022.
 

Prozkoumejte Rezervaci Dja

Rezervace DjaZoologická zahrada Praha zve na víkend 29. a 30. 10. své příznivce na komentované prohlídky nového pavilonu goril, tzv. Rezervace Dja. Bydlí v něm nejen oblíbené pražské gorily, včetně nových obyvatel – samce Kisumy a samice Duni (dcery slavné Moji), ale také guerézy, kočkodani, osiňáci a kaloni, talapoini či štětkouni. Komentované prohlídky Rezervace Dja se uskuteční po oba dva dny od 9:00 do 16:00 hodin, vždy každou celou hodinu. Začátky prohlídek jsou každou celou hodinu před pavilonem u Toulavého autobusu. Prohlídka je k platné vstupence do zoo zdarma.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již osmnáctiletou tradici mají naše vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 3. a 4. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Zážitky

Kam v Praze na dobrý svařák? 10 tipů pro sváteční pohodu

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už trávíte adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařák bude chutnat!
Praha | Gurmánská turistika

30 let od zápisu Prahy na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

V neděli 4. prosince uplyne přesně 30 let od zápisu historického centra Prahy – spolu s historickými centry Českého Krumlova a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Památky

Nenechte si ujít Czech Space Week – největší tuzemský festival kosmických aktivit

Za hranice Česka a ještě dál se vydá letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week, který pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Festival odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha a potrvá až do pátku 2. prosince. Nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru.
Praha | Zážitky