Komentovaná krmení a setkání
Navštivte zvířata v
Zoo Praha tehdy, kdy jsou nejaktivnější a odhalte zajímavosti z jejich života.
Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celé
prázdniny – stačí si jen vybrat! Od
pondělí 28. října až do pátku 1. listopadu mají pražská zvířátka
dýňové hody! Dýňě si užijí v Africkém domě
hrabáči a
surikaty, v Rezervaci Dja
talapoini,
hroši v Pavilonu hrochů,
želvy v Pavilonu velkých želv. Ochuzeni nebudou ani
sloni v
Údolí slonů,
psi pralesní, kteří dostanou spolu s ďábly medvědovitými dýně naplněné masem,
leguáni nebo
vombati. Krmit dýněmi se budou i
pekariové,
hutie kubánské nebo
štětkouni.
Oslava Světového dne lemurů
V sobotu 26. října 2024 zoo oslaví
Světový den lemurů. Seznamte se s těmito poloopicemi, které žijí výhradně na Madagaskaru. Jejich předkové osídlili ostrov před zhruba 40–60 miliony let a od té doby se rozrůznili do celé řady druhů, z nichž je asi třetina denních. Dokázali se zde přizpůsobit nejrůznějšímu typu prostředí a dosáhli značné rozmanitosti nejen ve způsobu života, ale i ve velikosti a vzhledu. Lemuři se na Madagaskaru nerušeně vyvíjeli až do doby, kdy zhruba před 2000 let dorazil další primát – člověk. Všech více než sto uznávaných druhů lemurů je dnes ohrožených v důsledku lovu a zásahů do krajiny. V sobotu 26. října se můžete zůčastnit v 11:00 krmení
variů bělopásých (Vodní svět a opičí ostrovy
), ve 13:00 lemurů běločelých (Afrika zblízka) a
ve 14:30 lemurů kata (Ostrov lemurů)
. Po celý den, od 10:00 do 16:00 pak bude probíhat akce
Pohádkový Madagaskar se zábavnými aktivitami nejen pro děti.
Státní svátek se lvy
U příležitosti státního svátku
28. října 2024 pořádá pražská zoologická zahrada speciální komentovaná setkání u lvů, neboť Česká republika má lva ve svém státním znaku.
Komentované krmení lvů se uskuteční ve venkovní expozici Pavilonu šelem a plazů
ve 13:30. Po celý den
od 10:00 do 16:00 hodin bude také v zoo probíhat speciální lví program
Lvi ze státního znaku. Dozvíte se celou historii chovu lvů v Zoo Praha, k dispozici bude i herní stanoviště Poznáváme lvy indické a další zábavné aktivity. Pražská zoo chovala od roku 1930 lvy africké. Chov
afrických lvů byl však pozastaven v roce 2002, kdy zoo postihla povodeň.
Čistokrevné lvy indické chová zoo v Pavilonu šelem a plazů od roku 2004. Současné trio –
samec Jamvan a samice Suchi a Ginni – pochází přímo z indického státu Gudžarát a jeho získání v roce 2015 bylo významným mezinárodním úspěchem. Bylo to vůbec poprvé po více než dvaceti letech, kdy se do Evropy dostali čistokrevní lvi indičtí přímo ze své domoviny, navíc nepříbuzní a tedy potenciálně nesmírně cenní pro celý evropský chov.
Během podzimních prázdnin se ve Zoo Praha konají dýňové hody, kde zvířata dostávají dýně jako hračky a součást krmení.
Na státní svátek 28. října pořádá Zoo Praha speciální komentovaná setkání a krmení lvů, což souvisí s tím, že Česká republika má lva ve svém státním znaku.
Na dýňové hody se těší hrabáči, surikaty, talapoini, hroši, želvy, sloni, psi pralesní, leguáni, vombati, pekariové a hutie kubánské.
Oslava Světového dne lemurů probíhá 26. října s různými krmeními lemurů a s celodenním programem s názvem Pohádkový Madagaskar, zaměřeným na zábavu a edukaci o lemurech.
V Zoo Praha můžete potkat různá zvířata jako jsou lemury, lví indičtí, africké a další. Komentovaná krmení se konají pravidelně a jsou zaměřená na interakci s oblíbenými zvířaty.
Kromě setkání u lvů probíhají v Zoo Praha na státní svátek také edukační programy, herní stanoviště Poznáváme lvy indické a další zábavné aktivity související s lvy.
Během svátku světel Diwali, návštěvníci, kteří přijdou s vlastním LED lampionem od 16.00 do 17.00, mají vstup do zoo za jednu korunu.
V tomto období se ve spodní části Zoo Praha koná akce Světelná zoo, kde návštěvníci mohou obdivovat světelné lampiony zvířat jako gorily nížinné a lemury kata.
Zoo Praha se nachází v Trojské kotliny a nabízí 15 pavilonů, 150 expozic a další atrakce jako 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu a vláček.
Chov afrických lvů byl pozastaven v roce 2002 po povodni, která zoo postihla. Chov lvů indických začala zoo v roce 2004.