Úvod > Aktuality > Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů
Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Přivítejte jaro na Stezce korunami stromů

  • Vydáno2. března 2020
Jaro už klepe na dveře a s ním přichází nejen slunečné počasí, ale také více možností na volnočasové vyžití. Jedním z tipů kam vyrazit na jarní víkend s dětmi je lipenská Stezka korunami stromů. Turisté si destinaci oblíbili nejen kvůli Stezce, ale také pro širokou nabídku aktivit, ze kterých mohou v okolí vybírat. Každý den tak bude jedinečným zážitkem, na který bude ráda vzpomínat celá rodina.
Stezka korunami stromůStezka korunami stromů je zárukou nezapomenutelného výletu. Ti, kteří ji již navštívili, se sem rádi vrací. I proto, že v jednotlivých ročních obdobích vypadá Stezka odlišně. Na jaře tak při procházce 675 metrů dlouhé stezky můžete pozorovat okolní smíšený les probouzející se ze zimního spánku a vracející se k čilému ruchu. Nejenom okolní stromy a pučící rostliny, ale také hmyz, ptactvo a drobné živočichy. O nich, ale také třeba o hospodaření v lese se dozvíte z didaktických stanic. Stezka si však turisty nepodmanila pouze samotnou stezkou, ale také 40metrovou vyhlídkou. Z ní lze vidět nejenom nad vrcholky stromů, ale také Lipenské jezero, Šumavu či Novohradské hory. Za příznivého počasí pak lze spatřit i vrcholky vzdálených Alp.

stezka korunami stromů zima lipnoPředevším děti lákají adrenalinové zastávky, na kterých si mohou vyzkoušet balanc či sílu, a také nejdelší suchý tobogán u nás – v délce 52 metrů se vine uvnitř vyhlídkové věže. Všude je přitom kladem důraz na maximální bezpečnost. Po célé délce stezky je dřevěné zábradlí a postranní sítě, u tobogánu pak zajišťují bezpečnost nejenom podložky, které návštěvníci k jízdě dostanou, ale také a dohled pracovníka Stezky korunami stromů. Stezka myslí i na ty, kteří mají omezené pohybové možnosti, v celé své délce je proto bezbariérová, včetně návštěvy vyhlídkové věže. Na stezku se turisté dostanou pěšky či na kole po kilometrové značené cestě, Stezkabusem nebo lanovou dráhou. Parkoviště pod kopcem Kramolín, na kterém se Stezka nachází, je pro návštěvníky zdarma.

Stezka je v březnu otveřena denně od 10 do 16 hodin, vstupné činí 250 korun za dospělého a pro děti 205 Kč.
 

Skiareál Lipno nabízí o víkendu závody Lipenský mistr i Den s handicapem

ski lipnoNa víkend 7. a 8. března se ve Skiareálu Lipno chystá další ročník závodu Lipenský mistr. Do závodu se mohou přihlásit jak malí závodníci tak i zkušení borci z veřejnosti.

V sobotu 7. března se bude konat navíc již tradiční Den s handicapem. Akce navazuje na projekt Lipno bez bariér, v rámci něhož se mohou handicopovaní lidé vracet na Lipno po celý rok, protože si zde mohou užít zábavu jak v létě, tak v zimě. Jedná se o organizovaný den pro handicapované, kdy si zdravotně znevýhodnění lyžaři mohou zdarma zapůjčit speciální pomůcky pro sjezdové lyžování.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.