Úvod > Aktuality > Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!
Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!
"> "> "> Nenechte si ujít zoo plnou strašidel, prapodivných zvuku i kouzelného soutežení "> oo upozornuje návštevníky, že má k dispozici pouze omezené množství dýní na vydlabání

Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Vydáno 29. října 2019 Příroda
Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu, 2. listopadu 2019, opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo vás čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.
Dlabání dýní DěčínZoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spousta interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek.

Jste mistři ve dlabání halloweenských dýní a rádi se bojíte? Nenechte si ujít zoo plnou strašidel, prapodivných zvuků i kouzelného soutěžení 2. listopadu 2019. Halloweenské odpoledne začne v 15:00 hodin dlabáním dýní. Kdo se bude chtít zapojit do soutěže o nej dýni, bude ji muset zvládnout vyřezat do 16:45 hodin, o čtvrt hodiny později se pak bude konat losování vítězů. K halloweenskému tvoření bude hrát hudební skupina U-Style.

zoo dýněOblíbenou částí akce je strašidelná stezka, kterou zoo otevře v 16:00 hodin. Námětem pro jednotlivá stanoviště stezky je pro letošní rok oblíbený český film Dívka na koštěti. Čarodějnice učitelka vyzkouší děti ze znalosti zaklínacích formulí, nebudou ale chybět ani aktivity jako obrušování hlodavého chrupu, kradení učitelského zápisníku nebo třeba skok pro odvar z babského ucha. Posledního soutěžícího pustí zoo na start v 17_30 a upozorňuje, že odměny budou připraveny pro prvních 350 dětí. K dispozici bude i tématický fotokoutek „U tří výrostků“. Závěr akce bude již tradičně patřit lampionovému průvodu, který vyjde v 18:00 hodin od orientačního plánu.

HalloweenZoo upozorňuje návštěvníky, že má k dispozici pouze omezené množství dýní na vydlabání (cca 100 kusů). Pokud tedy nechcete riskovat, že právě na vás nezbude, přineste si do zoo vlastní. Akce Strašidelná zoo začíná v sobotu 2. listopadu dlabáním dýní v 15:00 hodin.

A na koho se v Zoo Děčín můžete těšit? Svou impozantností určitě na vás zapůsobí pár takinů indických. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat.
Pastýřská stěna v Děčíně - restaurace s nejhezčím výhledem na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně - restaurace s nejhezčím výhledem na řeku Labe

Výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století se stala jedním z hlavních magnetů Děčína a získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Od května 2017 je zde otevřena restaurace Nebíčko.

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Další aktuality

4.7.
2020
Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Nejlepší písečné pláže aneb doma jako u moře

Severozápadní Čechy | Letní sporty
3.7.
2020
Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Udělejte si výlet po zubrnické železnici

Severozápadní Čechy | Zážitky
30.6.
2020
Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Využijte osobité prázdninové dráhy v Českém středohoří

Severozápadní Čechy | Zážitky
29.6.
2020
#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

#světovéČesko a malý pařížský výlet do Teplic

Severozápadní Čechy | Lázně a wellness