Úvod > Aktuality > Přijďte na Den otevřených dveří do Krušovického pivovaru!
Den otevrených dverí do Krušovického pivovaru
"> Den otevrených dverí do Krušovického pivovaru "> Nabitý program v Krušovicích pobeží až do vecerních hodin "> Tešit se mužete mimo jiné také na hudební produkce
Gurmánská turistika

Přijďte na Den otevřených dveří do Krušovického pivovaru!

  • Vydáno5. června 2013
V sobotu 22. června se slavnostně otevřou brány Královského pivovaru Krušovice. Den otevřených dveří už tradičně doprovodí bohatý kulturní program, soutěže, ale i ochutnávka nového Krušovického Pšeničného.
Pivo KrušoviceKrušovický pivovar, jehož historie se datuje až do roku 1581, zahájí pivní slavnosti s Dnem otevřených dveří v pravé poledne a nabitý program poběží až do večerních hodin. Návštěvníci se mohou těšit nejen na skvělé pivo za zvýhodněnou cenu 15 Kč, pšeničnou novinku či různé soutěže, ale i na vystoupení takových hvězd, jako je zpěvačka Debbie či kapely Monkey Bussines a Kryštof. Hudební produkce budou navíc i letos probíhat hned na dvou místech, takže si každý najde to pravé.

Krušovice byly jako jediný pivovar u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do portfolia krušovického pivovaru patří Krušovice Černé, světlé výčepní pivo Mušketýr ze čtyř druhů sladů, polotmavý 13° speciál Malvaz a především pořádná krušovická Desítka a Dvanáctka, vařené na přání spotřebitelů podle dobových receptur z osmdesátých let 20. století, jejichž tváří se stali současný vrchní sládek Tomáš Kosmák a emeritní sládek Václav Kloub.

Pivovar proslul také svými exkurzemi. Od roku 2013 pořádá speciální exkurze a kursy pivního sommeliérství pro opravdové pivní znalce.

Další aktuality