Úvod > Aktuality > Pražský hrad se od 26. do 27. ledna 2015 zcela uzavře veřejnosti
Pražský hrad se od 26. do 27. ledna 2015 zcela uzavre verejnosti
"> Pražský hrad se od 26. do 27. ledna 2015 zcela uzavre verejnosti "> Krome areálu Pražského hradu se omezující opatrení pravdepodobne dotknou také okolí Obecního domu "> V soucasné dobe probíhá v Jízdárne Pražského hradu výstava Hrady a zámky objevované a opevované
Památky

Pražský hrad se od 26. do 27. ledna 2015 zcela uzavře veřejnosti

  • Vydáno22. ledna 2015
Chystáte se příští týden navštívit Pražský hrad? V tom případě si musíte pospíšit – od pondělí 26. ledna do úterý 27. ledna cca 14.00 hodin bude totiž areál Pražského hradu zcela uzavřen. Návštěvnické objekty a výstavy se otevřou až následnující den, tedy ve středu 28. ledna v 10 hodin.
Pražský hradKvůli připomínce holokaustu, která se v Praze příští týden uskuteční, bude v pondělí 26. a v úterý 27. ledna 2015 zcela uzavřen Pražský hrad - důvodem jsou bezpečnostní opatření. Omezení se dotkne hlavně turistů, pro které je Hrad jednou z nejnavštěvovanějších pražských památek. Návštěvnické objekty a výstavy se otevřou až ve středu dne 28. ledna v 10 hodin dopoledne.

Kromě areálu Pražského hradu se omezující opatření pravděpodobně dotknou také okolí Obecního domu, kde se bude v pondělí večer konat slavnostní recepce pro zhruba 500 hostů.

V současné době probíhá v Jízdárně Pražského hradu výstava Hrady a zámky objevované a opěvované, která představuje v deseti blocích 600 nejvýznamnějších a nejkrásnějších předmětů ze sbírek českých hradů a zámků. Na konci ledna tuto mimořádně zajímavou výstavu nakrátko doplní další unikátní exponát – Budyšínský rukopis. Ten zde bude možné zahlédnout pouhé tři dny, od 30. ledna do 1. února.
Jízdárna Pražského hradu – unikátní výstavní prostory s jezdeckou minulostí

Jízdárna Pražského hradu – unikátní výstavní prostory s jezdeckou minulostí

Barokní průčelí Jízdárny Pražského hradu z konce 17. století tvoří téměř celou jednu stranu ulice U Prašného mostu, která vede na Pražský hrad ze severní strany, přes Jelení příkop. V polovině 20. století byla Jízdárna adaptována na výstavní síň.

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.