Úvod > Aktuality > Pražská Letná opět ožije cirkusem a divadlem
Pražská Letná opět ožije cirkusem a divadlem
"> "> "> "> letna.png
Zážitky

Pražská Letná opět ožije cirkusem a divadlem

  • Vydáno12. srpna 2015
Mezinárodní festival Letní Letná oživí od neděle 16. srpna do 3. září pražské Letenské sady atmosférou nového cirkusu a divadla. Vyroste zde pestré a veselé festivalové městečko s cirkusovými šapitó, kde si to své najdou jak milovníci skvělých a okouzlujících mezinárodních představení, tak i třeba rodiny s dětmi, které hledají program přes den. 12. ročník festivalu zahájí na Letné 16. srpna světelná projekce, tzv. videomapping. Unikátní knihovna architekta Jana Kaplického se konečně objeví na pražském Špejcharu, přesněji na cirkusové šapitó britského souboru NoFit State Circus.

Od založení v roce 2004 festival Letní Letná  přivezl takové špičky světového nového cirkusu jako například soubory Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefevreu & André, Cie Galapiat, Le Boustrophedon atd.

Ozvučené projekce videomappingu se první den festivalu  uskuteční od 22.00 do 23.00 několikrát za sebou, vstup je zdarma. Videomapping navíc doprovodí ve spolupráci s Městskou knihovou největší veřejná výměna knih pod širým nebem, kdy si diváci budou moci vyměnit i mezi sebou donesené vlastní knihy. 

Vedle britského souboru NoFit State Circus se představí například francouzský soubor Compagnie Rasposo. Oba přijedou do České republiky poprvé. Diváci se dále mohou těšit i na představení režijní dvojice SKUTR a Loser(s), soubory Kitch Kong Company a Guillaume Martinet z Francie, Amanitas Fire Theatre, Cink Cink Cirk, Cirque Garuda, Cirkus TeTy, Cirk La Putyka či Cirksession.

Každý den tu na diváky budou čekat divadelní představení, kabarety, hudební vystoupení, výtvarné dílny a další kreativní aktivity – a to vše v letní a příjemné, až starosvětské cirkusové atmosféře.

Cirk La Putyka – nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka – nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr.