Úvod > Aktuality > Zoo Děčín slaví 70. narozeniny!
Prázdninové vecerní prohlídky Zoo Decín startují 4. cervence!
"> Prázdninové vecerní prohlídky Zoo Decín startují 4. cervence! "> Dospeláci dostanou fundovanejší výklad "> Práve v podvecer zacíná být vetšina zvírat aktivní
Příroda

Zoo Děčín slaví 70. narozeniny!

  • Vydáno30. června 2019
Odstartujte prázdniny s dětmi v Děčínské zoo! Zahrada slaví 70. výročí a jako pozornost pro návštěvníky uspořádala jednodenní akci s názvem "Retrovstupné". V pondělí 1. července vás tedy vyjde dětská vstupenka na 3 Kč a dospělého na 7 Kč!

MedvědLetní prázdniny jsou tu a připravena je na ně i děčínská zoo. K vidění je nejen spousta mláďat nebo třeba nový medvěd Bruno a chápani středoamreričtí, ale chystá se i spousta dalších zajímavých akcí.

Tou první, která potěší návštěvníky už 1. července 2019, je akce s názvem Retrovstupné. Celý letošní rok patří oslavám 70. narozenin Zoo Děčín a vedení se na jeden den rozhodlo trochu se vrátit v čase a umožnit návštěvníkům vstup do zoo za vstupné, které se platilo době, kdy zoo teprve vznikla. Pečlivě  bádali v archivech a první zmínku o vstupném dohledali v roce 1953. Tehdy dospěláci platili 7 Kčs a děti 3 Kčs. Stejné vstupné proto nabídne zo příchozím i první červencový den. 

Zoo DěčínS příchodem letních prázdnin spouští děčínská zoologická zahrada také oblíbené ukázky komentovaného krmení zvířat. Budou probíhat denně v pevně stanovených časech a zajímavé informace o vybraných druzích zvířat podají návštěvníkům přímo ošetřovatelé. První ukázka komentovaného krmení odstartuje v 10:30, poslední pak ve 15 hodin. Doporučujeme pečlivě sledovat informační cedule u jednotlivých zvířat. Některé druhy budou chovatelé komentovaně krmit pouze některé dny v týdnu. Týká se to tapíra jihoamerického a vyder říčních. Zajímavou podívanou určitě návštěvníky čeká při krmení medvěda kamčatského Bruna, který se v zoo již krásně zabydlel a výborně komunikuje s ošetřovateli.

Zoo Děčín nocLéto v zoo bude tradičně patřit i večerním prohlídkám. Tuto oblíbenou prázdninovou aktivitu nabídne zahrada hned ve dvou variantách. Na netradiční zážitky se mohou těšit jak rodiny s dětmi, tak dospělí. Děti bude během návštěvy zoo provázet kromě lektora i některé z kontaktních zvířat. Prohlídka i výklad bude uzpůsoben dětskému návštěvníkovi a nebudou chybět ani ukázky přírodnin. Dospěláci pak dostanou fundovanější výklad, a protože pro ně budou prohlídky začínat v pozdějších hodinách, budou moci zažít zoo při zcela jiných podmínkách, než na které jsou zvyklí při obyčejné návštěvě zoo. V podvečer začíná být většina zvířat aktivní, je tedy velký předpoklad, že návštěvníci uvidí mnoho zajímavého. Na prohlídku doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv a baterku. Prohlídky pro děti začínají vždy v 19 hodin, dospělácké, které jsou vhodné i pro starší děti, pak ve 20:30 hodin. Na prohlídku je nutné si předem zarezervovat místo. Lze tak učinit prostřednictvím nového e-shopu Zoo Děčín, vstupné stojí 120 Kč na osobu.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.