Úvod > Aktuality > V soutěži o nejoblíbenější turistické cíle v ČR DestinaCZe 2019 zvítězil Safari pivovar ve Dvoře Králové
V soutěži o nejoblíbenější turistické cíle v ČR DestinaCZe 2019 zvítězil Safari pivovar ve Dvoře Krá
"> "> ">
Životní styl

V soutěži o nejoblíbenější turistické cíle v ČR DestinaCZe 2019 zvítězil Safari pivovar ve Dvoře Králové

  • Vydáno22. července 2019
Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe. Ve finále soutěže hlasovalo 15 630 osob, které rozhodly právě o vítězství unikátního minipivovaru, jenž sponzoruje chov nosorožců a ochranu tohoto ohroženého druhu ve volné přírodě.
Safari pivovarV Safari Parku Dvůr Králové byl vloni (2018) na Světový den nosorožců otevřen Safari pivovar, nabízející originální pivo vařené přímo v zoologické zahradě. Z výnosu pivovaru se sponzoruje chov nosorožců a ochrana tohoto ohroženého druhu ve volné přírodě.

V rámci 7. ročníku soutěže DestinaCZe agentury CzechTourism se stal právě Safari pivovar absolutním vítězem soutěže. V pivovaru, který je součástí Safari Parku máte možnost ochutnat pět druhů piv vařených podle originálních receptur a zároveň tak přispět na dobrou věc. Koruna z každého prodaného piva je věnována na chov a ochranu volně žijících nosorožců.

Soutěž DestinaCZe vyhlašuje Agentura CzechTourism na podporu méně známých lokalit v rámci udržitelného cestovního ruchu soutěží v projektu Evropské Unie European Destination of Excellance (EDEN).
Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.