Úvod > Aktuality > Poznejte pražské letiště zblízka během speciálních exkurzí
Poznejte pražské letiště zblízka během speciálních exkurzí
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Poznejte pražské letiště zblízka během speciálních exkurzí

  • Vydáno12. ledna 2022
Letiště Václava Havla Praha zve své příznivce a zájemce o prohlídky jak interiérů, tak exteriérů letiště. Individuální prohlídky se konají vždy o víkendech, skupiny se mohou objednat na prohlídky i přes týden. Průvodce vás na exkurzi seznámí se současným provozem, novými i tradičními leteckými společnostmi a s různými typy letadel.
letadlo lettiště prahaLetiště Václava Havla Praha zve opět po několika měsíční pauze zájemce o prohlídky na exkurze do míst, kam se cestující běžně nedostanou. Zájemci poznají pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí, uvidí provoz na odbavovacích plochách, seznámí se s dráhovým systémem, dostanou se do těsné blízkosti letadel a poznají nejmodernější stanici Hasičské záchranné služby v České republice.

V současné době si lze vybrat prohlídku jedné ze tří tras, které Letiště Praha nabízí. Jedná se o Trasu 1, Trasu 2 a Foto trasu, která je určena amatérským fotografům.
 
  • letiště prahaTrasa 1 – prohlídka Terminálu 2 v interiéru a dále autobusem prohlídka na ploše, průvodce vás seznámí s provozem letiště, odbavením letadel, typy letadel. Budete mít možnost pozorovat starty a přílety jen několik metrů od dráhy.
  • Trasa 2 – exkurze po bezpečnostním odbavení probíhá autobusem po odbavovací ploše, uvidíte příjezd letadla k nástupnímu mostu, pojíždění po ploše i starty a přistání. Vše s vákladem zkušeného průvodce. Zastávka je také na Hasičské záchranné stanici, kde uvidíte letištní speciály.
  • Trasa pro Foto – je určena pro fotografy amatéry . Je zde možnost fotografovat přímo na ploše, u letadel a také poblíž dráhy, kde letadla startují a přistávají.
 

Exkurze začínají na Terminálu 2

LetadloNa exkurzi se stačí přihlásit na webových stránkách letiště (prg.aero/exkurze), přijít na Terminál 2, kde projdete nezbytnou bezpečnostní kontrolou, dále nastoupíte do vyhřátého autobusu a strávíte přijemné 2 hodiny na letišti.
 
Průvodci vám vysvětlí co vše je nutné udělat s letadlem po přistání i před startem, seznámí vás s technikou, s odbavením cestujících a dalšími zajímavostmi leteckého provozu. Jestliže přijde mráz uvidíte odmrazování letadel před startem s cestujícími na palubě. Poznáte různé letecké společnosti a typy letadel, uvidíte jejich start i přistání.
Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.