Úvod > Aktuality > Poznejte pražské letiště zblízka během speciální exkurze
Poznejte pražské letiště zblízka během speciální exkurze
"> "> ">

Poznejte pražské letiště zblízka během speciální exkurze

Vydáno 9. února 2020 Zážitky
Letiště Praha připravilo na jarní prázdniny speciální exkurze, které probíhají každý den, až do 17. března 2019. V rámci prohlídek se dostanete do míst, kam se cestující běžně nedostanou, poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí, uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem, dostanete se do těsné blízkosti letadel a poznáte nejmodernější stanici Hasičské záchranné služby v České republice.
Letiště Praha připravilo na jarní prázdniny exkurze, a to už od 1. února až do 15. března 2020. V době jsou exkurze na Letišti Praha i ve všední dny pro individuální zájemce. Jde zejména o Trasu 2, která je i pro menší děti a dále Trasu 5 s prohlídkou hangáru, kde se opravují letadla (pro děti od 10 let). Na exkurzi se stačí přihlásit na webových stránkách letiště, přijít na Terminál 3, kde projdete nezbytnou bezpečnostní kontrolou, dále nastoupíte do vyhřátého autobusu a strávíte přijemné 2 hodiny na letišti.
 
LetadloPrůvodci vám vysvětlí co vše je nutné udělat s letadlem po přistání i před startem, seznámí vás s technikou, s odbavením cestujících a dalšími zajímavostmi leteckého provozu. Jestliže přijde mráz uvidíte odmrazování letadel před startem s cestujícími na palubě. Poznáte různé letecké společnosti a typy letadel, v některých termínech uvidíte i přistání, odbavení a odlet největšího dopravního letadla A 380.

Letiště Praha spolupracuje také s Národním technickým muzeem Královstvím železnic v Praze. Individuální návštěvníci mají jedinečnou možnost navštívit exkurzi na letišti Praha se slevou 20 % na vstupném. Sleva platí i v opačném případě, kdy můžete uplatnit slevu v Národním technickém muzeu či v Království železnic na vstupenku z exkurze na Letišti Praha.
Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově - největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Exkurze s A380 Emirates jsou každý den pro 12:50 ( přílet) a 15:50 (odlet) a některé všední dny.