Úvod > Aktuality > Poznejte pražské letiště zblízka během speciálních exkurzí
Zážitky

Poznejte pražské letiště zblízka během speciálních exkurzí

  • Vydáno12. ledna 2022
Letiště Václava Havla Praha zve své příznivce a zájemce o prohlídky jak interiérů, tak exteriérů letiště. Individuální prohlídky se konají vždy o víkendech, skupiny se mohou objednat na prohlídky i přes týden. Průvodce vás na exkurzi seznámí se současným provozem, novými i tradičními leteckými společnostmi a s různými typy letadel.
letadlo lettiště prahaLetiště Václava Havla Praha zve opět po několika měsíční pauze zájemce o prohlídky na exkurze do míst, kam se cestující běžně nedostanou. Zájemci poznají pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí, uvidí provoz na odbavovacích plochách, seznámí se s dráhovým systémem, dostanou se do těsné blízkosti letadel a poznají nejmodernější stanici Hasičské záchranné služby v České republice.

V současné době si lze vybrat prohlídku jedné ze tří tras, které Letiště Praha nabízí. Jedná se o Trasu 1, Trasu 2 a Foto trasu, která je určena amatérským fotografům.
 
  • letiště prahaTrasa 1 – prohlídka Terminálu 2 v interiéru a dále autobusem prohlídka na ploše, průvodce vás seznámí s provozem letiště, odbavením letadel, typy letadel. Budete mít možnost pozorovat starty a přílety jen několik metrů od dráhy.
  • Trasa 2 – exkurze po bezpečnostním odbavení probíhá autobusem po odbavovací ploše, uvidíte příjezd letadla k nástupnímu mostu, pojíždění po ploše i starty a přistání. Vše s vákladem zkušeného průvodce. Zastávka je také na Hasičské záchranné stanici, kde uvidíte letištní speciály.
  • Trasa pro Foto – je určena pro fotografy amatéry . Je zde možnost fotografovat přímo na ploše, u letadel a také poblíž dráhy, kde letadla startují a přistávají.
 

Exkurze začínají na Terminálu 2

LetadloNa exkurzi se stačí přihlásit na webových stránkách letiště (prg.aero/exkurze), přijít na Terminál 2, kde projdete nezbytnou bezpečnostní kontrolou, dále nastoupíte do vyhřátého autobusu a strávíte přijemné 2 hodiny na letišti.
 
Průvodci vám vysvětlí co vše je nutné udělat s letadlem po přistání i před startem, seznámí vás s technikou, s odbavením cestujících a dalšími zajímavostmi leteckého provozu. Jestliže přijde mráz uvidíte odmrazování letadel před startem s cestujícími na palubě. Poznáte různé letecké společnosti a typy letadel, uvidíte jejich start i přistání.
Letiště Praha – letadla, letecký provoz a exkurze na letišti

Letiště Praha – letadla, letecký provoz a exkurze na letišti

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel. Máte příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou.

Další aktuality

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky

Chystáte se na výlet do Prahy? Tipy na nejoblíbenější turistické cíle v hlavním městě

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst světa, místo, kde se střetává moderní kultura s historií. Starobylost a malebná krása stověžaté Prahy láká návštěvníky ze všech koutů světa. Objevte Staré Město, Nové Město, Hradčany, Josefov, Kampu, Malou Stranu i další místa. Vybrali jsme pro vás spoustu báječných tipů na výlet, které byste měli v Praze navštívit.
Praha | Památky

Kam v Praze za kulturou? Tipy na návštěvu pražských divadel

Hlavní město nabízí dostatek zábavy v kteroukoliv roční dobu. Pokud patříte k milovníkům divadelních představení, nechte se inspirovat našimi tipy a vyražte za známými herci do velkých i komorních divadel, kde je zaručena osobitá atmosféra prosycená přímým kontaktem se samotnými herci. Navíc v řadě divadel se s nimi můžete sejít po představení v divadelní kavárně. Neseďte doma a užijte si jedinečný kulturní zážitek!
Praha | Kultura

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Marně byste v Česku hledali město, které nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na úterý 5. prosince, oslavy se konají na náměstích, na hradech i zámcích, ale i ve vlaku a tajemném podzemí. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí na které můžete vyrazit.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (02.12. – 03.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy v Prahou a okolím – Čertohráček, Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Advent na Hamousově statku, Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky