Úvod > Aktuality > Pouť ke sv. Vendelínovi na hradě Malenovice bude mít letos premiéru
První Hradní pout ke sv. Vendelínovi na hrade Malenovice
"> První Hradní pout ke sv. Vendelínovi na hrade Malenovice "> Hrad Malenovice zve na první pout "> Hrad Malenovice - prepychové sídlo rodu Šternberku
Kultura

Pouť ke sv. Vendelínovi na hradě Malenovice bude mít letos premiéru

  • Vydáno13. října 2014
Historicky první hradní pouť ke sv. Vendelínovi se bude konat v sobotu 18. října od 10 do 16 hodin na hradě Malenovice u Zlína. Jarmareční veselí k uctění svátku místního patrona pastýřů a poutníků pořádá Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

První Hradní pouť ke sv. Vendelínovi na hradě MalenovicePouť začne požehnáním u sochy sv. Vendelína pod hradem. Připravena je i řada dalších překvapení, včetně jednoho sladkého. V prostoru předhradí zahraje cimbálová muzika Aloise Skoumala, zazní lidové i kramářské písně. Zájemci se mohou naučit zábavnou formou i některé lidové tance.

V programu vystoupí také členové sboru Mužáci, pro děti jsou připraveny tvořivé dílny. Stánky budou plné dobrot, drobností, košíkářských výrobků, šperků nebo domácích sýrů. Výrobky svých klientů bude prodávat sdružení Naděje Zlín. Odvážní jedinci se mohou zeptat na svou budoucnost ve věštírně Madame Zary.

Na 14 hodin je plánováno slavnostní vyhlášení výsledků dětské výtvarné soutěže „Hrad jako malovaný“. Soutěžní obrázky hodnotila odborná porota i veřejnost. Na vítěze čeká unikátní muzejní zážitek. Hrad Malenovice bude otevřen pro veřejnost, prohlídky s průvodcem začínají každou celou hodinu, poslední v 15 hodin. Expozice na hájence „Dřevo, proutí, sláma“ a „Kouzlo dřevořezby“ budou otevřeny po celou dobu pouti.

Na jarmark se vstupné neplatí. Za prohlídku hradu i hájenky zaplatíte běžné vstupné. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma. Akce se koná za každého počasí, v případě deště v prostorách hradu (zbrojnice, sklepy).

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Další aktuality