Úvod > Aktuality > Poslední závod seriálu Tour de Kids startuje na Václavském náměstí
Poslední závod seriálu Tour de Kids startuje na Václavském náměstí
">

Poslední závod seriálu Tour de Kids startuje na Václavském náměstí

  • Vydáno11. července 2012
Už tento víkend se v sobotu na Václavském náměstí v Praze od 12:15 hodin uskuteční poslední závod této sezóny s názvem Tour de Kids. Závody nejsou pro profesionály, ale pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet závodění nebo se třeba jen přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne ve společnosti jiných závodníků.
Děti mohou závodit v pěti kategoriích rozdělených podle věku. Nejmladší holky a kluci (narození v roce 2009 a později) pojedou trať dlouhou 40 až 50 metrů většinou na odstrkovadlech, ale mohou využít i tříkolky či šlapadla, zkrátka na čem se jim dobře jezdí a co zvládnou. Na start mohou jen děti narozené v roce 2001 a mladší, což je nejstarší kategorie na letošním Tour de Kids. Trať je vždy přizpůsobena danému náměstí a v žádném městě tak není stejně dlouhá.

Doprovodný program je tentokrát opravdu bohatý – do Prahy přijede Dáda Patrasová se svým hodinovým vystoupením s žížalou Julii, písničkami, ale také soutěžemi o skvělé ceny. Můžete shlédnout vystoupení footbagistů, na děti čeká autogramiáda s Petrem Morkesem a komisařem Vrťapkou. Písničky z nového muzikálu přijde zazpívat Ondra Ruml. A speciální host celého odpoledne bude jistě Marek Eben. Nesmíme zapomenout na klauna Čiko, kterého děti milují. S dětmi si dá před závody rozcvičku, zakouzlí, zasoutěží, zatancuje a úplně nakonec celého dne je pro děti připravena diskotéka s klaunem, která nám tento ročník zakončí.

Cílem akce je dětem hravou formou vysvětlit bezpečnost na kole, proč je důležité nosit cyklistické helmy, jak má vypadat správně vybavené kolo, jaké kolo je vůbec vhodné pro děti a mnoho dalších zajímavostí. Moderátorem akce bude Braňo Polák, herec, zpěvák .... můžete ho znát z filmu Snowboarďáci, ze seriálu „Proč bychom se netopili“ či z různých muzikálů. Vstup na akci je zdarma, startovné pro děti činí při platbě na místě 100 korun.