Úvod > Aktuality > Polici nad Metují provoní zelňačka
Polici nad Metují provoní zelňačka
"> "> "> ">

Polici nad Metují provoní zelňačka

Vydáno 6. června 2019 Gurmánská turistika
V Polici nad Metují se bude v sobotu 8. června již tradičně soutěžit o nejlepší staročeskou polévku - zelňačku, kterou budou soutěžící vařit přímo na náměstí. Vítězové tohoto klání obdrží putovní zelák. Přihlížející se, mimo ochutnávek každoročně vyhledávaných polévek, mohou těšit také na řemeslné trhy.
ZelňačkaPolici nad Metují se bude v sobotu 8. června soutěžit o nejlepší zelňačku. Týmy se na náměstí dostaví již časných ranních hodinách. Vaření odstartuje slavnostní salva Ostrostřelecké gardy polické, které naplno vypukne v 8:15. Od 9 hodin bude veřejnost moci přihlížet nejen cvrkotu u kotlíků, ale i doplňkovým soutěžím týmů jako např. hodu hlávkou zelí, kuželkám apod. Současně budou na náměstí probíhat i trhy s řemeslnými výrobky a pro děti bude nachystán skákací hrad.

ZelňačkaPřesně v 11:30 bude ukončeno vaření a současně také odebrány vzorky pro odbornou porotu, která každoročně rozhoduje o vítězi soutěže. Pak už přijde chvíle, na kterou všichni netrpělivě čekají, odstartuje prodej polévek veřejnosti! Radíme vám dobře, postavte se do fronty svých favoritů včas, kotlíky se každoročně velmi rychle vyprazdňují. Pokud můžete, vezměte si s sebou vlastní nádobu na polévku a lžíci, ať pomůžete šetřit přírodu.

Návštěvníci budou moci hlasovat pro tým, u kterého jim nejvíc chutnalo. Stačí se zastavit u Pellyho domů a umístit písek do příslušné sklenice. Vyhlášení výsledků proběhne ve 13 hodin.