!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou
Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou
"> ">
Kultura

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Vydáno 23. června 2019
Od 24. června až do 2. července 2019 se v Rychnově nad Kněžnou koná již 26. ročník akce s názvem Poláčkovo léto. Jedná se o divadelní festival v netradičních prostorách města, pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka.
Poláčkovo létoPoláčkovo léto je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.

V historicky atraktivních památkových objektech uvidíte to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory. Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, který každoročně přiláká na divadelní představení více než 10 000 návštěvníků.

Zcela zásadní novinka Poláčkova léta 2019, která se dotkne každého návštěvníka je ta, že vstupenky si je možné zakoupit přes webové stránky polackovoleto.eu, kde si v klidu domova vyberete místa, přes platební portál zaplatíte a vstupenky buď vytisknete, nebo si je necháte zaslat na mobilní telefon. Zastánci klasického předprodeje mohou vstupenky koupit v Městském informačním centru v Rychnově nad Kněžnou.
 

Saturnin, Kráska a zvíře nebo Kočičí hra

LakomecO zahajovací představení se letos postarají herci Městského divadla Mladá Boleslav, kteří přivezou hudební komedii Muži v offsidu. Zahajovací představení je na programu v pondělí 24. června od 19 hodin. Z dalších představení stojí za zmínku například Lakomec - komedie, v níž jde o peníze až v první řadě. V hlavní roli v představení, které s ekoná 25. 6. 2019 ztvárnil Boleslav Polívka.

Největší pozornost však zřejmě budí Jenom život, bystrá komedie se špičkovými dialogy dává vyniknout dvěma hereckým osobnostem - Igorovi Barešovi a Antonii Talackové. Hraje Studio Bouře Praha 29. 6. v přírodním amfiteátru na Studánce.

Ciganski diabliKlasická pohádková komedie podle Jana Drdy Hrátky s čertem přijde na řadu v neděli 30. 6. Zahraje ji DS TYL Rychnov nad Kněžnou. První československý muzikál v podání Městského divadla v Mostě, to jsou Starci na chmelu. Uvidíte je v pondělí 1. července od 19:00 hodin.

Celkem se během 11 festivalových dní soplní koncert Cigánski diabli a Jaroslav Svěcený 26. 6. v zámecké jízdárně. Skvělý dixieland z Týniště nad Orlicí Black Buřiňos přivítá své publikum 28. 6. v amfiteátru na Studánce. Nádvoří pivovaru bude 30. 6. patřit oblíbené dechovce Valance. Lovecký sál zámku v Kvasinách bude 2. července hostit Guitar Arte Trio.
Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Regionální židovské muzeum Podorlicka - Památník Karla Poláčka v synagoze Rychnov nad Kněžnou dokumentuje historii židovství v Podorlicku a zároveň přibližuje život rychnovského rodáka, spisovatele a humoristy Karla Poláčka.

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách. Autorem této ojedinělé architektonické kompozice je slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Další aktuality