Úvod > Aktuality > Podzimní jarmark na Václavském náměstí začíná
Podzimní jarmark na Václavském náměstí začíná
"> "> "> Praha
Zážitky

Podzimní jarmark na Václavském náměstí začíná

  • Vydáno29. října 2013
Pokud se již nemůžete dočkat tradičních trhů na Staroměstském náměstí, máme pro vás dobrou zprávu. Již od úterý 29. října vyroste na Václavském náměstí Podzimní jarmark, který můžete navštívit do 18. listopadu.
Podzimní jarmarkPravé vánoční trhy návštěvníky Prahy čekají na konci listopadu, atmosféru končícího podzimu a blížící se zimy ale přiblíží Podzimní jarmark, na kterém budou desítky stánků s vánočním sortimentem a občerstvením i připravený doprovodný program.

Oživení předvánoční atmosféry už tradičně patří ke každoročním koloritům velkoměst a výjimkou nebude ani v letošním roce Praha. Trhy jsou tu pro všechny, kdo se chtějí alespoň na chvíli zastavit v hektické předvánoční době a strávit příjemné chvíle u stánků. A možná i potěšit sebe nebo své blízké koupí drobného dárku.

padesát stánků nabídne rozmanitý sortiment. V prodeji budou mimo jiné vánoční ozdoby, svíčky, dřevěné hračky a bižuterie. Nedílnou kulisou zde budou i ukázky tradičních českých řemesel. Své umění předvedou například kováři, zručné ruce řemeslníků zase předvedou, jak se pracuje se slámou, milovníci šperků jistě ocení ukázky výrobků z bižuterie. Tržiště vyzdobí typické podzimní motivy – větve a barevné listí. Samozřejmě nebudou chybět ani gastronomické pochoutky nebo bohatý doprovodný program.
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.