Úvod > Aktuality > Po Stezce korunami stromů se projde i prezident Václav Klaus
Po Stezce korunami stromů se projde i prezident Václav Klaus
">
Příroda

Po Stezce korunami stromů se projde i prezident Václav Klaus

  • Vydáno19. července 2012
Na pátek 20. července je na Lipně připraveno slavnostní otevření projektu Stezka korunami stromů, kterého se zúčastní také prezident republiky Václav Klaus. Na všechny návštěvníky čeká nabité odpoledne s ukázkou vzdušné akrobacie na šálách, vystoupení klaunů, pohádky pro děti či klauniády. Programem, který začne již ve 12 hodin, bude provázet herečka Markéta Hrubešová a Muž roku 2009 Martin Zach.
Odpoledne vyvrcholí zhruba v 15 hodin přestřižením pásky a slavnostním otevřením projektu, kterého se ujme prezident České republiky Václav Klaus. Ti, kteří by chtěli na stříhání pásky a slavnostní zahájení panem prezidentem dorazit, se mohou sejít u pokladny na centrálním parkovišti u dolní stanice lanové dráhy na Kramolín v Lipně nad Vltavou a společně ke stezce přijet autobusem, který odjíždí ve 14:30 hodin.

Program pro slavnostní otevření je připraven tak, aby si své užili jak děti, tak dospělí. Přímo na stezce bude probíhat vzdušná akrobacie. Na konstrukci budou připevněny dvě tzv. šály, na kterých své umění předvedou jedny z nejzkušenějších akrobatek v České republice. Děti se budou moci bavit nejen s klauny, ale také je pro ně připraveno loutkové divadélko, nafukovací skákací hrad, herní lanové prvky nebo tvořivé dílny, ve kterých budou moci dokázat svoji zručnost. Předpokládaný konec programu je v 18 hodin. Ve 21:30 hodin bude na počest otevření odpálen přímo ze stezky ohňostroj, který lze nejlépe pozorovat z prostoru centrálního parkoviště.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.