Úvod > Aktuality > V plzeňské Techmanii si můžete nově zahrát na filmaře
V  plzeňské Techmanii si můžete nově zahrát na filmaře
">
Kultura

V plzeňské Techmanii si můžete nově zahrát na filmaře

  • Vydáno11. ledna 2015
Střih, klapka, kamera, jedem… Jaké to je, řídit se těmito pokyny na vlastní kůži, se dozvíte od 12. ledna v plzeňském Techmania Science Center, které pro všechny, co je láká fascinující svět filmu, otevírá novou expozici s názvem Filmohraní. Můžete si zde nejen zahrát na filmaře a natočit vlastní film, ale dokonce v něm i zazářit jako hlavní hvězda.
V centru Techmania díky nové interaktivní expozici hravě zvládnete moderní i klasické filmové
triky a odhalíte další úskalí natáčení, které musí filmoví tvůrci překonat před tím, než se jakýkoliv trhák poprvé objeví na plátně.

Technika je na 700m2 představena pomocí příběhu z oblasti science fiction, jenž dává všem exponátům jednotnou linii. Vyzkoušet a pochopit je možné moderní i klasické filmové triky, jako je klíčování, zpomalený obraz či hrátky s perspektivou. Interakcí s jednotlivými exponáty může návštěvník natočit svůj vlastní film, v němž si zahraje vlastní roli. Jen technické myšlení však nestačí – expozice hravým způsobem demonstruje, že technické aspekty filmařské práce musí být doplněny i výtvarným vnímáním světa.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.