Úvod > Aktuality > Parním vlakem se svezete z kouzelné země Mirakulum až do vojenského tábora
Parním vlakem se svezete z kouzelné země Mirakulum až do vojenského tábora
"> "> ">
Zážitky

Parním vlakem se svezete z kouzelné země Mirakulum až do vojenského tábora

  • Vydáno6. května 2015
Milovický Park Mirakulum láká na další novinku. V sobotu 9. května slavnostně otevře úzkokolejnou železnici, která propojuje park se sousedním Tankondromem. Na dvoukilometrové trati bude pravidelně jezdit historická parní lokomotiva i dieselové mašinky a cesta to nebude ledajaká – z Mirakula se bude možné přenést v čase! Tankodrom Milovice si pro tuto příležitost totiž připravil otevření věrné kopie americké základny a vesnice ve Vietnamu. Zbystřit by tedy měli pánové všech věkových kategorií, protože sobota bude patřit hlavně jim. Park Mirakulum tak rozšiřuje nabídku skvělých atrakcí a zážitků pro celou rodinu, které nabízí na 10 hektarech plochy. Do Mirakula se zkrátka vracet vyplatí, vždy nabídne něco nového.
Zahájení provozu vlaku v sobotu 9. května oslaví MirakulumTankodromem i dalším zábavným programem. Od 13 hodin vystoupí Kouzelník Navaro. Nikdo by si neměl nechat ujít ani následující bod programu – Kejklování s Vojtou Vrtkem, které začne ve 14.00 hodin. Po Vojtovi bude v 15.00 hodin následovat zábavné vystoupení s poníky a program zakončí o hodinu později zábavné pásmo plné soutěží, pohádek a zpívání se známou herečkou a zpěvačkou Yvettou Blanarovičovou.


Úzkokolejka propojí dva úžasné světy

mirakulum vlakSkutečnou superstar druhé květnové soboty bude parní lokomotiva. Jedná se o kopii vojenské polní drážky o rozchodu kol 760 mm. Po této úzkokolejce jezdí parní lokomotiva 100.15 z vídeňského Floridsdorfu, ale typově jde o kopii staršího modelu Krauss. A kromě této dvounápravové krásky budou po kolejích jezdit také dieselové mašinky DH 120 Poldi. Vagony původem z Rakouska jsou speciálně upraveny na míru Tankodromu a parku, mají autentické pražce i koleje.
 
Trasa je dlouhá dva kilometry a jízdné v hodnotě 100 Kč za osobu zahrnuje cestu tam i zpět a také návštěvu kopie americké základny ve Vietnamu v Tankondromu. Podél trati je možné v ohradách vidět ovečky, oslíky, koně, lamy či kozy. První spoj z Mirakula na Tankodrom vyráží vždy v 11:00. Další jízdy následují po každých 30 minutách. V květnu a červnu se jezdí jen o víkendech, o prázdninách pak každý den.
 

Zahrajem si na vojáky...

TankPo příjezdu na nádraží "Vietnam" v Tankodromu je připraveno mnoho vojenských atrakcí. Za návštěvu stojí například kopie americké základny z Vietnamu, která bude otevřena právě také v den oslav otevření železnice, a na své si u tohoto jedinečného projektu přijdou hlavně páni kluci. K vidění bude také třeba vietnamská vesnice a samozřejmě nechybí výstava vojenské techniky a mnoho dalších atrakcí. Pro odvážné jsou v Tankodromu připraveny třeba jízdy BVP, tedy bojovými vozidly pěchoty, na které mohou děti do 15 let pouze za doprovodu dospělé osoby. Zážitek je opravdu silný a rozhodně stojí za to.
Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality