Úvod > Aktuality > Oslavte svátek zvířat v Děčíně!
Oslavte svátek zvířat v Děčíně!
"> "> ">
Příroda

Oslavte svátek zvířat v Děčíně!

  • Vydáno1. října 2020
Sobota 3. října 2020 bude v děčínské zoo patřit oslavám Mezinárodního dne zvířat. Návštěvníky čeká od 14:00 hodiny veselé odpoledne plné zajímavých aktivit s názvem Zvířecí párty, při kterých si na své přijdou nejen děti, ale i dospělí.
MravenečníkMezinárodní den zvířat každoročně připadá na 4. října na počest svatého Františka z Assisi, mnicha františkánského řádu, který zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Téma ochrany přírody se bude prolínat i sobotní akcí.

Pro nejmenší návštěvníky bude v  Zoo Děčín připravena loutková pohádka Sváťova dividla. Představení nese název Zvířátka a Loupežníci , odehraje se v lesním amfiteátru a začátek je v 14:00 hodin.

oselVe 14:45 bude možné se vydat na komentovanou prohlídku zoo s ukázkami enrichmentu, na které se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí nejen o zvířatech. Vstupné na akci se rovná výši běžného vstupného, tedy 100 Kč pro dospělého a 70 Kč pro dítě.  Akce Zvířecí párty startuje v děčínské zoo v sobotu 3. října 2020 ve 14 hodin.

S ohledem na vývoj koronavirové situace v ČR je možné, že program akce bude upraven, změněn či zrušen. Aktuální informace naleznete na webových stránkách zoo.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.