Úvod > Aktuality > Oslavte Mezinárodní den zvířat!
Oslavte Mezinárodní den zvířat!
"> "> Oslavte o víkendu Mezinárodní den zvírat "> "> Uvidíte také slony "> "> Plamenáky budete obdivovat treba v Jihlave ">
Příroda

Oslavte Mezinárodní den zvířat!

  • Vydáno2. října 2021
V pondělí 4. října tomu bude přesně 795 let, kdy zemřel sv. František z Assissi. Mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata, proto byl tento den ustanoven jako Mezinárodní den zvířat. Oslavit jej můžete i vy, protože kolem tohoto data je přichystaná spousta zajímavých akcí, a to zejména v zoologických zahradách.

LevMezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Přiblížit se k nim, donést jim nějakou laskominku anebo se se svými mazlíčky (víc než kdy jindy) pomazlit či si udělat delší procházku, to vše jim určitě přinese mnoho radosti.

Mezinárodní den zvířat datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů. Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa. 4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat.
 

Kde všude se tedy bude svátek zvířat slavit?

Zoo Praha sloniSamozřejmě v zoologických zahradách – k oslavám zvířecího svátku se 2. října připojuje i Zoo Hluboká. Během celého dne budou zde budou probíhat komentovaná krmení u vybraných druhů. Zvířata dostanou hračku či jinou zábavu a návštěvníci zoo se od chovatele dozví zajímavosti ze života těchto zvířat.

V jihlavské zoo se na 2. října chystají mimořádná komentovaná krmení zvířat. V 10:00 čeká zájemce vyhlášení nejlepších fotografií velké fotosoutěže nazvané „Čistota půl zdraví“. Dospelí i děti se mohou těšit na Cestu do pralesa – soutěžní stezku s úkoly anebo program Prales pod poVRCHem se zábavným tvořením, ukázkami přírodnin i živých zvířat.

Také v Podkrušnohorském zooparku Chomutov připravil na sobotu 2. řijna pestrý program. Specialitou na Den zvířat bude v zooparku jízda Safaribusem, který vás letos naposledy sveze speciálním vyhlídkovým okruhem, který trvá 20 minut. V Zooparku návštěvníky čeká nejen setkání se zvířátky, ale také se zajímavými lidmi, kteří se o ně starají.

tuleňSlavit se bude i 3. října v Zoo Praha, připraven je bohatý program se zvířaty, v podobě speciálních komentovaných krmení u ďáblů medvědovitých, cvičení lachtanů jihoafrických, dětského workshopu výroby zvířecích masek či výroby enrichmentových prvků pro tygry.

Zoo Brno pro své návštěvníky na pondělí 4. října připravilo pro děti i jejich rodiče zábavnou znalostní stezku po zoo. Návštěvníci se zvířecím příjmením budou mít v tento den vstup do zoo za 10 Kč.

Zajímavosti ze zvířecí říše se dozvíte také v Zoo Liberec. Na sobotní den 9. října 2021 v čase od 10:00 do 15:00 hodin budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky zoo, komentované cvičení lachtanů či krmení tučňáků.

Světový den zvířat v Zoo Brno

4.10.
Světový den zvířat v Zoo Brno

Pro děti i jejich rodiče bude připravena naučná stezka po zoo. Tradičně se budeme věnovat zajímavostem ze zvířecí říše i ohroženým druhům zvířat.