Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Záchranná stanice zvířat Drosera Bublava
Zdroj foto: FB Drosera
Příroda

Záchranná stanice zvířat Drosera Bublava

Záchranná stanice zvířat Drosera Bublava je členem národní sítě záchranných stanic. Spolek se zabývá, mimo záchrany zraněných a handicapovaných živočichů, i environmentální výchovou, vzděláváním a osvětou.
Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera na Bublavě se věnuje jak zraněným divokým zvířatům, tak také výchově dětí a mládeže k lásce ke zvířatům a porozumění přírodě. Působí jako nezisková organizace. Provoz stanice a příjem živočichů je zajištěn celoročně 7 dní v týdnu od 8:00 do 20:00 hodin.

Přijatým živočichům je věnována potřebná odborná péče, zajištěná veterinárním lékařem a obsluhou stanice. Při doléčení jsou jedinci následně vypuštěni do svého přirozeného prostředí. Nejznámějším případem posledních let je mladý vlk Bubla, který byl vážně zraněn při střetu s automobilem. Podařilo se jej zachránit a následně vypustit zpět do volné přírody. Někteří, převážně dravci, pro svůj handicap zůstávají na dožití ve stálé péči na stanici a jsou umístěni do prezentačních voliér.

Expoziční voliéry jsou umístěny na okraji pozemku – jen ty jsou přístupné široké veřejnosti. Záchranná stanice slouží zraněným a nemocným živočichům, nejedná se o zařízení typu zoo. Do stanice samotné nemá veřejnost přístup.
 

Co stanice zajišťuje:

  • převzetí nalezeného jedince
  • transfer do zařízení (jak volně žijícího živočicha s handicapem tak nalezená mláďata)
  • veterinární odborné vyšetření
  • ošetření s následnou péčí
  • dokrmení
  • rehabilitace
  • opětovné vypuštění jedince přímo v místě nálezu nebo v předem vytipovaných lokalitách

Záchranářům můžete poslat příspěvek na péči o zraněná zvířata na transparentní účet 6005200359/0800.

Provozovatel

Drosera Bublava

Bublava
358 01 Bublava
Tel.:
+420 606 840 500
Email:
droserabublava@ce...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.droserabublav...
GPS:
50,368301 12,500106
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Krušné hory
Tipy na výlet:
Bublava a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Sokolovská ElegancRallye historických vozidel – 5. ročník rallye v Sokolově

Historická vozidla auto – moto – traktor vyrobená do roku 1989. Výstava a rallye.
Sokolov, Karlovarský kraj

Divadelní komedie Instalace

Satirická komedie z prostředí výtvarné galerie, která vás rozesměje zápletkou a vtipnými zvraty. Osudy uměleckých děl mohou být nevyzpytatelné. Na scénu vstupují svérázní právníci a delikátní situace si nakonec vyžádá i pomoc instalatéra. Přijďte se podívat, jak to celé dopadne.
Nové Sedlo, Karlovarský kraj

Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních

Město Františkovy Lázně zahajuje již 230. lázeňskou sezónu. Při slavnostním zahájení se představí Františkovy Lázně na filmovém plátně a připomenou nám téměř stoleté výročí vzniku prvního snímku o městě.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Rozhledna na Olověném vrchu Bublava

Rozhledna Bleiberg je v současné době uzavřena.
Bublava, Karlovarský kraj

Trail park Bublava

Zažijte dobrodružství na 2,5 km trailové trati, která je otevřená od pátku do neděle, a to vždy od 10:00 do 18:00 hodin.
Bublava, Karlovarský kraj

Ski Centrum Bublava – Stříbrná

Ski Centrum Bublava patří mezi nejlépe vybavené lyžařské areály v ČR s úplným spektrem doprovodných služeb. Pro svou výhodnou polohu v samém středu nejzápadnějšího výběžku Krušných hor s dostatkem sněhu patří již od počátku minulého století mezi vyhledávaná celoroční turistická střediska.
Bublava, Karlovarský kraj

Krušné hory na běžkách – běžky v okolí Bublavy

Bublava je nejen nejvýznamnějším střediskem sjezdového i běžeckého lyžování na Kraslicku i v rámci celého Sokolovska, ale také nejzápadnější obcí napojenou na páteřní běžeckou trasu – Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. V těsném sousedství se navíc nabízí možnost výletů do blízkého Německa.
Bublava, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Krušnohor Kraslice

V okrajové části města Kraslice, konkrétně v Tisové, stojí rodinný pivovar, jehož originální název Krušnohor prozrazuje, jaké vlastnosti lze od nového chmelového nápoje očekávat a pro koho je určený.
Kraslice, Karlovarský kraj

Krušnohorské útulny – přístřešky proti nepřízni počasí

V Krušných horách naleznou turisté mnoho přístřešků a odpočinkových míst, které je ochrání před nepříznivým počasím. Jedná se například o herberky, turistické přístřešky, bivaky, útulny a další místa vhodná k noclehu například ve stanu. Přehledu těchto míst se věnuje speciální web.
Nejdek, Karlovarský kraj

Hotel u Špejcharu

Hotel u Špejcharu nabízí kapacitu 65 lůžek, primárně dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky a apartmány s kapacitou 4 až 6 osob, vyhlídku z pokojů na louky s pasoucím se dobytkem. Pro rodiny s dětmi je zde možnost ubytování v apartmánech s přistýlkou nebo dětskou postýlkou.
Nový Kostel, Karlovarský kraj

Pivovar Permon v Sokolově

Sokolovský Pivovar Permon, to je legenda na české kraftové scéně! Vystudovaný kybernetik Ladislav Sás začínal v roce 2006 s vařením piva v garáži, za sládka si vybral svého zetě a obchod řeší jeho syn.
Sokolov, Karlovarský kraj