Úvod > Aktuality > Oslavte Mezinárodní den tance stylově – tancem!
Oslavte Mezinárodní den tance stylově - tancem!
"> ">
Kultura

Oslavte Mezinárodní den tance stylově – tancem!

  • Vydáno29. dubna 2019
Pondělí 29. dubna je Mezinárodním dnem tance a v Praze i Brně se nabízí skvělá příležitost oslavit tanec tancem, společně a ve velkém. Mezinárodní den tance byl určen na den narození velkého tanečního reformátora z Francie Jeana-Georgese Noverrea, od jehož narození letos uplyne 292 let. Přidejte se k oslavám i vy!
Akce CihlaJako každý rok se oslavy konají po celé České republice, a proto ať budete kdokoliv, může se přidat. Ke dni tance se již tradičně připojuje Akce Cihla, která odstartuje v Praze v pondělí 29. 4. od 15:45 na rohu ulic Na Příkopě a Havířská. Jelikož je den zahájení sbírky i Mezinárodním dnem tance, uskuteční se společně ve spolupráci s tanečníky ze skupiny TiDiTaDe společný FlashMob. TiDiTaDe jsou mistři západoafrického tance a hudby, kteří budou tančit společně s příznivci sbírkové kampaně Akce Cihla, zaměstnanci i klienty. Nenápadný sraz všech tanečníků je v 15.45. Zahájit jubilejní ročník sbírky přijdou herečka Simona Stašová, houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herec Tomáš Vaněk, kteří jsou zároveň patrony sbírky. Zatančete si s nimi za zbourání bariér, zdí a izolace lidí s mentálním postižením.

Večer v přístavuDalší pražskou akcí bude Mezinárodní den tance v Přístavu. Prostor Přístavu 18600 se nachází na Rohanském ostrově, nedaleko ulice Za Karlínským přístavem. V pondělí 29. dubna 17:00 se startuje s programem pro děti a workshopy pro dospělé. Od 18:00 se pak můžete těšit na sérii představení, mimo jiné na inscenaci PLI Viktora Černického, za kterou získal cenu České Taneční Platformy 2019, dále na Faunuse Martina Talagy či performanci Markéty Jandové. Večer pak program pokračuje večírkem, který rozjede tanečník a choreograf Jaro Viňarsky aka DJ Spring.

FlamencoMezinárodní den tance si užijete ale i v Brně. Od 15:30 hodin se přijďte 29. dubna podívat na Moravské náměstí před Moravskou galerií. Na akci zvané "Flamenco pro všechny" si vychutnáte krásu, eleganci a temperament tance. V letošním čtvrtém ročníku se během jednotlivých vystoupení představí brněnská taneční studia, amatérské taneční skupiny a sóloví tanečníci. Pozornost bude opět zaměřena především na okouzlující flamenco, jež bude doplněno jinými tanečními styly, které zatančí děti, aktivní senioři a tanečníci s hendikepem. Během pondělního odpoledne si budete moci flamenco vyzkoušet.