Úvod > Aktuality > Oscarový režisér Jean-Jacques Annaud přiveze na Febiofest Talisman vlků
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se uskutecní od 19. do 27. brezna 2015
"> Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se uskutecní od 19. do 27. brezna 2015 "> Culinary Cinema nabídne k filmum i speciální menu "> Oscarový režisér Jean-Jacques Annaud priveze na Febiofest Talisman vlku
Zážitky

Oscarový režisér Jean-Jacques Annaud přiveze na Febiofest Talisman vlků

  • Vydáno22. února 2015
Jeden z nejlepších evropských režisérů uznávaný i v Hollywoodu Jean-Jacques Annaud, mimo jiné producent a režisér hollywoodského výpravného filmu Sedm let v Tibetu, představí na Febiofestu právě dokončený snímek Talisman vlků natočený podle celosvětového bestselleru. V letošním programu Febiofestu se objeví i vietnamské filmy, dětem a jejich rodičům je věnována speciální sekce Febiofest Junior. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se uskuteční od 19. do 27. března 2015.
Manglehorn Al PacinoFrancouzský režisér, scenárista a producent Jean-Jacques Annaud získal už za svůj debut Black and White in Color Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Oscara za Nejlepší masky získal i jeho film Boj o oheň, drama z dávné historie lidstva, které bude uvedeno na Febiofestu v rámci Annaudovy filmové Pocty. Annaudova filmografie obsahuje náměty převzaté ze světových knižních bestsellerů, jako Jméno růže se Seanem Connerym v hlavní roli nebo film Sedm let v Tibetu, kvůli němuž si režisér vysloužil doživotní zákaz vstupu za čínské hranice.

Annaud režíroval mj. i válečné drama Nepřítel před branami s Judem Lawem v hlavní roli. Festival uvede jeden z nejambicióznějších Annaudových snímků, na Oscara za střih nominovaný film Medvěd, jehož hlavními hrdiny jsou medvědi grizzly. Nejspíš právě kvůli režisérovým zkušenostem se zvířaty před filmovou kamerou jej i přes zákaz vstupu do Číny oslovila produkční filmová společnost China Film Group pro spolupráci na filmu o mladíkovi vychovávajícím vlčí mládě s názvem Talisman vlků, který byl dokončen na počátku tohoto roku.
 

Culinary Cinema nabídne k filmům i speciální menu

FoodiesOd 19. února začal předprodej lístků na prestižní a letos novou sekci Culinary Cinema. V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě.

Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. Cena vstupenky na Culinary Cinema je 1 500 korun.
 

Skvělé filmy z USA i Vietnamu

Zazraky Alba RohrwacherFestival ve svém programu v rámci sekce Made in USA představí i to nejzajímavější z produkce země, která stále kraluje filmu. Sekce je z pochopitelných důvodů zaměřena především na nezávislou tvorbu. Tři avizované tituly Hon na lišku se Stevem Carellem, Still Alice s Julianne Mooreovou a Čarovný les s Meryl Streepovou, jejichž herci svedou již brzy boj o Oscary, uvidí stejně jako ostatní filmy této sekce diváci v Čechách poprvé. Jedna z největších současných ikon amerického herectví Al Pacino ztvárnil hlavní roli v dramatu Manglehorn, po jeho boku si zahrála Holly Hunterová. Film líčí bizarní osudy několika obyvatel Austinu, které se protínají v malém zámečnictví, v němž hlavní hrdina Manglehorn pracuje. Do nezávislého filmu si odskočila i Kirsten Stewartová, která ve snímku Camp X-Ray režiséra Petera Sattlera ztvárnila drsnou americkou bachařku v nechvalně známém vězení na Guantanámu. Válka se zprostředkovaně objevuje i v druhém snímku Marka Jacksona Válečný příběh s Kathleen Keenerovou v hlavní roli válečné fotografky, která se snaží vzpamatovat z traumatického zážitku po únosu v Lybii.

Program se snaží oslovit i diváky z mnoha menšin, které u nás žijí. Letos byly do festivalu zařazeny dva filmy z Vietnamu, které však prošly kritérii především díky svým kvalitám. Oba vietnamské snímky jsou žánrově zcela rozdílné. Prvním je katastrofické sci-fi 2030: v tomto roce je ve filmu v důsledku globálního oteplování většina Vietnamu pod vodou. Vizionářská romance byla uvedena na loňském Berlinale. Druhý snímek Společnice je příběhem těhotné sedmnáctileté Vietnamky, která nemá na to, aby své budoucí dítě uživila, a rozhodne se proto stát placenou společnicí a vydělat si na potrat.
 

Febiofest pro rodiny s dětmi

Talisman vlkuVítanými hosty Febiofestu jsou také rodiče s dětmi. Umělecky a vizuálně nejzajímavějším filmem letošního Febiofestu Junior je animovaný snímek Píseň moře. Tvůrci programu dětské části Febiofestu ctí pravidlo, že film by měl být zábavný a poučný nejen pro dětské či mladistvé publikum, ale měl by pobavit i dospělé. Diváci tak uvidí celosvětové trháky i nezávislé filmy, které by v Čechách neměli jinak možnost zhlédnout.

Očekávaným hitem je tak určitě v předpremiéře uváděná kultovní Ovečka Shaun ve filmu, festival nabídne za cenu 89 korun lístky i na divácky úspěšné filmy právě uváděné v kinech, jako jsou Zvonilka a tvor Netvor, animované dobrodružství bizarního hlavního hrdiny v podání houbičky SpongeBoba a jeho party kamarádů v SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. Závažným celospolečenským problémem šikany se zabývá nizozemské drama Omlouvám se!, sci-fi T.I.M. ukazuje příběh netradičního kamarádství mezi chlapcem a robotem z dnešního technicky vyspělého světa, v předpremiéře festival uvede i francouzský animovaný 3D snímek Pírkovo dobrodružství, na který budou lístky za 99 korun. Předprodej na festival bude zahájen 11. března.
Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek

Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Divinis – italská restaurace Zdeňka Pohlreicha

Divinis – italská restaurace Zdeňka Pohlreicha

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich při přípravě jídla klade důraz na užití nejlepších surovin, které zpracovává šetrnými postupy dle zásad italské kuchyně.