Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 2022
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
28.4.
4.5.
Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 2022

MFFP – Febiofest je tradiční filmovou akcí, odehrávající se v Praze s následnými ozvěnami po celé ČR. V roce 2022 se uskuteční již po dvacáté deváté a proběhne v hybridní formě.

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se s ohledem na aktuální situaci rozhodli posunout termín o několik dnů – 29. ročník se bude konat od 28. dubna do 4. května. Centrem festivalového dění se stane stejně jako loni Cinema City Slovanský dům v centru Prahy, vybrané sekce a masterclass bude hostit také Kino Pilotů, Ponrepo nebo Edison Filmhub. Po skončení hlavního programu v metropoli Febiofest zamíří do regionů.

V programu letošního MFF Praha – Febiofest nebude chybět speciální, velmi oblíbená sekce Culinary Cinema, která propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Exkluzivní filmově-kulinární večer 3. května od 18 hodin naservíruje dokumentární film The Truffle Hunters / Lovci lanýžů o sběru a kultuře vzácných bílých lanýžů. Po projekci v kině Cinema City Slovanský dům následuje tematická večeře v Restauraci Obecní dům. Autorem delikátního čtyřchodového menu, kterému samozřejmě dominují lanýži, je Marek Fichtner, šéfkuchař pražského gastronomického konceptu Červený Jelen. Komentovanou večeří provede již tradičně moderátorka Jolana Voldánová.

O vítězích 29. ročníku MFF Praha – Febiofest rozhodne nejen porota tvořená odborníky, ale také divácká porota. Jejím členem se může stát kterýkoliv filmový fanoušek starší 15 let. 33 porotců, které z přihlášených adeptů vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič, během festivalu zhlédne a bodově ohodnotí filmy v Soutěži komedií. Předsedou divácké poroty bývá známá osobnost, letos se jím stane Michal Suchánek. Setkání poroty bude hostit Art Nouveau Palace Hotel.

O festivalu
Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Febiofestu takoví slavní tvůrci jako například Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno Ganz nebo Claudia Cardinale.