Úvod > Aktuality > Orlické hory a Podorlicko nabídnou v zimě řadu novinek
Orlické hory a Podorlicko nabídnou v zimě řadu novinek
">
Zimní sporty

Orlické hory a Podorlicko nabídnou v zimě řadu novinek

Střediska se během letního a podzimního období zaměřila na zlepšení služeb zákazníkům, jejich pobyt zde tak bude v mnohém příjemnější. Výraznými změnami prošlo Ski centrum Říčky i Deštné v Orlických horách, lyžaře a běžkaře potěší však i menší zimní areály. Vedle kvalitního zážitku pro zimní sportovce region nabízí také poznání místního života, zdejších tradic a specifické kultury.
Orlické hory a Podorlicko prošly za posledních pár let razantní proměnou ve všech sférách – od kvality ubytování, sportovních a wellness služeb až po gastronomické zážitky. Neopomenutelnou součástí jsou významné sportovní události, jakými je Skiinterkriterium v Říčkách, Ski karneval v Olešnici či Šediváčkův long. Návštěvníky již tradičně mezi jednotlivými středisky dopravuje zaběhnutá síť skibusů.
 
Deštné v Orlických horách v přípravách na zimní sezónu rozhodně nezahálelo. Na návštěvníky areálu čeká nový bezdotykový odbavovací systém a věrnostní karty. Lyžaři díky nim ušetří 5-10 procent z ceny, budou moci online sledovat své sportovní výkony a samozřejmostí je i rychlejší odbavení.
 
O lepší lyžařský zážitek se postará šest nových zasněžovacích děl a zejména výrazně rozšířená lesní část nejdelší turistické sjezdovky, která zcela změnila tvář této oblíbené tratě. Tradičně se také počítá s nočním lyžováním.
 
Deštné ovšem nenabízí jen sportovní zážitky. Zažít můžete i typickou orlickou kulturu. Ve zdejším Reznerově pekařství mohou návštěvníci ochutnat proslulý deštenský žitný chléb, v ateliéru zvonaře a hrnčířky pak lze obdivovat nejen jejich zručnost, ale také zakoupit dárek na památku.

Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách

Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách

Muzeum ve svých expozicích přibližuje život a práci horalů. Část expozic je věnována sklářství, strojům na praní prádla a historické výbavě pro provozování zimních sportů (lyže, skiboby, sněžnice).

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.

Masarykova chata na Šerlichu – za rodinnou atmosférou do Orlických hor

Masarykova chata na Šerlichu – za rodinnou atmosférou do Orlických hor

Svojí polohou, dostupností i nadmořskou výškou je Šerlich ideálním výchozím místem k nejzajímavějším místům Orlických hor – na Velkou Deštnou, do národní přírodní rezervace Bukačka, k Šerlišskému mlýnu, dále na Sedloňovský černý kříž, nebo na Vrchmezí.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.