Úvod > Aktuality > V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají, do února je zavřený i zámek
Lázně a wellness

V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají, do února je zavřený i zámek

  • Vydáno5. ledna 2022
K oblíbeným zimním plavbám patřila loď Morava, která brázdila vody Zámecké Dyje. Letos však prochází generální údržbou a na vodu bude spuštěna až během měsíce března 2022. Do začátku února je uzavřený i skleník a zámek.
zámek ledniceZámek Lednice, včetně zámeckého skleníku, má v lednu "návštěvnickou pauzu". Pro turisty bude až do 1. února 2022 uzavřen. Poté bude možné navštívit 1. prohlídkový okruh "Reprezentační sály".

Pravé tropické klima zažijete při návštěvě proslulého palmového skleníku z roku 1843, který je plný tropických a subtropických rostlin, které kvetou v každém měsíci. Skleník je otevřený po celou zimu kromě ledna, a to o víkendech a svátcích od 10:00 do 16:00 hodin.
 
Lázně LedniceZahřátí nabízí v tento čas jedině procházka tajemným anglickým parkem až k Minaretu nebo romantické zřícenině Janohrad.
 
Velkým lákadlem v zimní Lednici je nabídka léčivých terapií v nejmladších českých lázních, které využívají minerální jodobromovou vodu. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, nemoci oběhového systému nebo také gynekologické potíže.
Lázně Lednice – lázně pohádkového kraje

Lázně Lednice – lázně pohádkového kraje

Místo přírodních krás a pohádkových zámků pro vás otevřelo nový lázeňský areál. Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady poskytuje komplexní léčebné a rehabilitační služby. Na jaře 2017 získala Lednice oficiální status lázeňského místa.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Minaret Lednice – zajímavost maurského slohu

Minaret Lednice – zajímavost maurského slohu

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu, z let 1797 – 1802, se nachází nedaleko zámku v Lednici. Jedná se o největší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Výška je přes 60 metrů, z vrcholu si tak prohlédnete i daleké okolí. V 1. patře objevíte restaurované salonky.

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Další aktuality

Nejnavštěvovanější turistické cíle Jihomoravského kraje: Aqualand, hrad Špilberk a zámek Lednice

Nejnavštěvovanějším místem Jihomoravského kraje je Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Na desítkách skluzavek a tobogánů si tu užijete nekončící adrenalin a zábavu, milovníci relaxu si pak vychutnají termální bazény s výhledem na krásnou krajinu Pálavských vrchů. Další místa patří hradu Špilberk, zámku v Lednici a zoologické zahradě v Brně.
Jihomoravský kraj | Památky

Setkání v Moravském Krasu vás nechá nahlédnou do Staré huti u Adamova

Moravský kras ožije v sobotu 27. 5. 2023 opět tradičním Setkáním v Josefovském údolí, kde bude probíhat program pro rodiny s dětmi v areálu technické památky Stará huť u Adamova s názvem Slované na huti. Letos již 22. setkání ve střední části Moravského krasu je pořádané u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, Evropského dne parků a proběhne od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Kultura

Zoo Brno slaví 70 let od svého otevření

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začíná ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července 2023.
Jihomoravský kraj | Příroda

Brněnské bazény se po roce opět otevírají

Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Městská společnost Starez – Sport, a. s., otevře v sobotu 27. května 2023 koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích. Kromě tradičního koupání si návštěvníci budou moci užít také nejrůznější doplňkové aktivity, například pétanque, ping-pong nebo plážový volejbal. I letos bude platit akce, díky níž mohou brněnští školáci trávit poslední dny školního roku na koupalištích zdarma.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Česko ve filmu: Barunka, Popelka a Micimutr aneb nejlepší role Libuše Šafránkové

Když se v roce 2008 slavilo 110 let českého filmu, Česká televize uspořádala anketu Hvězda mého srdce. Diváci i odborníci tehdy vybírali nejoblíbenější osobnost celé historie českého filmu. A jak to dopadlo? Nejpopulárnější herečkou dvacátého století se stala Libuše Šafránková.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Zoo Brno je plná mláďat! Přijďte se na ně podívat

Jaro je tradičně časem, kdy se v brněnské zoo rodí spousta mláďat. Pojďme se podívat, která jsou to tentokrát, a kam se za nimi můžete vydat. Navštívit je můžete denně od 9:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 180 Kč. Každý den v týdnu také probíhá atraktivní krmení zvířat, například tygrů, jeřábů, klokanů nebo medvědů.
Jihomoravský kraj | Příroda

V Ivančicích na Slavnostech chřestu ochutnáte špargl a víno

Chcete ochutnat chřest v rozmanitých kombinacích, upravený skutečnými mistry kuchaři? Pak se s portálem vydejte ve dnech 19. až 21. května 2023 do jihomoravských Ivančic, kam se opět po roce vracejí Slavnosti chřestu. S bohatým chřestovým menu a kuchařskou show, duely vína a jídla i nabitým doprovodným programem... a hlavně s pravým u nás vypěstovaným chřestem!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Muzeum průmyslových železnic Zbýšov zahajuje v sobotu sezonu

Muzeum průmyslových železnic Zbýšov srdečně zve na zahájení provozu, které se bude konat v sobotu 20. května, kdy poprvé vyjedou vláčky tažené parní lokomotivou. Podívejte s portálem Kudy z nudy, na co se můžete těšit.
Jihomoravský kraj | Památky