!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají, do února je zavřený i zámek
V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají, do února je zavřený i zámek
"> "> V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají "> Zahrátí nabízí také procházka tajemným anglickým parkem k romantické zrícenine Janohrad "> Pravé tropické klima zažijete pri návšteve proslulého palmového skleníku z roku 1843
Lázně a wellness

V Lednici se letos oblíbené zimní plavby nekonají, do února je zavřený i zámek

Vydáno 3. ledna 2020
K oblíbeným zimním plavbám patřila loď Morava, která brázdila vody Zámecké Dyje. Letos však prochází generální údržbou a na vodu bude spuštěna až během měsíce března 2020. Do začátku února je uzavřený i skleník a zámek.
Zámek LedniceZámek Lednice, včetně zámeckého skleníku, má v lednu "návštěvnickou pauzu". Pro turisty bude až do 1. února 2020 uzavřen. Poté bude možné navštívit 1. prohlídkový okruh "Reprezentační sály".

Pravé tropické klima zažijete při návštěvě proslulého palmového skleníku z roku 1843, který je plný tropických a subtropických rostlin, které kvetou v každém měsíci. Skleník je otevřený po celou zimu kromě ledna, a to o víkendech a svátcích od 10:00 do 16:00 hodin.
 
Lázně LedniceZahřátí nabízí v tento čas jedině procházka tajemným anglickým parkem až k Minaretu nebo romantické zřícenině Janohrad.
 
Velkým lákadlem v zimní Lednici je nabídka léčivých terapií v nejmladších českých lázních, které využívají minerální jodobromovou vodu. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, nemoci oběhového systému nebo také gynekologické potíže.
Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Lázně Lednice - lázně pohádkového kraje

Lázně Lednice - lázně pohádkového kraje

Místo přírodních krás a pohádkových zámků pro vás otevřelo nový lázeňský areál. Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady poskytuje komplexní léčebné a rehabilitační služby. Na jaře 2017 získala Lednice oficiální status lázeňského místa.

Minaret Lednice - zajímavost maurského slohu

Minaret Lednice - zajímavost maurského slohu

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu, z let 1797 – 1802, se nachází nedaleko zámku v Lednici. Jedná se o největší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Výška je přes 60 metrů, z vrcholu si tak prohlédnete i daleké okolí. V 1. patře objevíte restaurované salonky.

Zimní prohlídky zámku Lednice

1.1.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).