Úvod > Aktuality > Objevte kouzlo skialpů v Beskydech. Nápomocni vám budou na Bílé
Zimní sporty

Objevte kouzlo skialpů v Beskydech. Nápomocni vám budou na Bílé

  • Vydáno18. ledna 2019
Lyžařská škola Sun Ski & Board School v Bílé připravila i na letošní zimní sezónu skialpové kurzy. Kromě tradičně velmi kvalitních služeb v oblasti výuky lyžování a snowboardingu dětí a dospělých nabízí komplexní servis i pro skialpinisty. A to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé milovníky této skvělé venkovní aktivity.
SkialpinistaV půjčovně si můžete zapůjčit nové skialpové vybavení značky Dynafit, které zahrnuje nejen skialpové lyže s tuleními pásy, obuv a hole, ale i příslušenství, bez kterého se ve volném terénu neobejdete – lavinový vyhledávač, sondu a lopatu. Vybavení je možné si zapůjčit i na vícedenní túry mimo areál.

Po celou zimní sezónu se v resortu Bílá-Beskydy budou navíc snažit o to, aby byla udržována minimálně jedna značená skialpová trasa. Vydat se však můžete i na některou z pěti oficiálních skialpových tras v Beskydech (okolí Lysé hory a Javorového vrchu u Třince). Seznam včetně aktuálního stavu najdete na webu trasy-skialp-beskydy.cz.

skiaply beskydyPravidelně se v resortu Bílá-Beskydy konají i „Skialpové úterky“, kdy se každé úterý večer v 17:45 mohou zájemci účastnit společného skialpového výšlapu. Výšlap je zakončen posezením v kavárně Domovkanka. Podle aktuálních podmínek se účastníci výšlapu pohybují ve volném terénu nebo na sjezdovce. Cena za osobu je 50 Kč, pokud si budete chtít zapůjčit kompletní vybavení, zaplatíte 290 Kč.
Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Skialpinistické trasy v Beskydech

Skialpinistické trasy v Beskydech

Spolek Beski z.s., ve spolupráci s dalšími partnery, připravil v Beskydech pro všechny příznivce pohybu na „chlupatých“ lyžích skitouringové trasy, které sice nenabízejí extrémní výstupy nebo sjezdy drsnými kuloáry, ale i v Beskydech můžete na skialpových lyžích zažít radost.

Další aktuality

10 tipů na nejlepší sjezdovky v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy patří k nejoblíbenějším terénům sjezdového lyžování Severní Moravy a Slezska. Tomu, kdo váhá, jaké ski areály zde navštívit poradí Kudy z nudy. Vybírat můžete například ze sjezdovek u Velkých Karlovic, Jablunkova či přímo na hřebenech při hranici se Slovenskem.
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři

Golfové hřiště na Ostravici se spolu se sněhovou nadílkou zimy změnilo na ráj milovníků lyžování na běžkách. Ti zde naleznou čtyři běžkařské okruhy, z nichž dva se uměle zasněžují. Vždy, jakmile napadne dostatečná vrstva sněhu a teploty se drží pod bodem mrazu, jsou okruhy otevřeny. Právě teď panují dobré sněhové podmínky a trasy jsou navíc ve večerních hodinách osvětlené!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Moravskoslezský kraj: industriální dědictví, tradiční řemesla a Technotrasa

Řada míst Moravskoslezského kraje připomíná technickou zručnost a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska. S portálem Kudy z nudy se podíváte jak do technických památek, kde se interaktivní formou představují tradiční řemesla, tak do míst, která průmyslem stále žijí.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

20 tipů, kam za kouzlem zimy v Jeseníkách

Při toulkách přírodou Jeseníků objevíte velmi zajímavá místa, která v zimě mráz a sníh změní k nepoznání. Díky mrazu se vodopády přemění na ledopády, v Karlově Studánce dokonce každoročně vzniká ledotrysk! Nemluvě o krásných trasách na běžky, které mnohdy vedou místy, která jsou v létě obtížněji dostupná. Nenechte si ujít nejkrásnější zimní výpravy nádhernými Jeseníky!
Moravskoslezský kraj | Příroda