Úvod > Aktuality > O víkendu se v Pasohlávkách pojede Mistrovství České republiky dračích lodí
O víkendu se v Pasohlávkách pojede Mistrovství Ceské republiky dracích lodí
"> O víkendu se v Pasohlávkách pojede Mistrovství Ceské republiky dracích lodí "> Finálové jízdy nejprestižnejšího sobotního závodu Ceského poháru odstartují v sobotu kolem 10 hodin dopoledne "> Na nedeli je naplánován velmi obtížný závod na 500 m
Letní sporty

O víkendu se v Pasohlávkách pojede Mistrovství České republiky dračích lodí

  • Vydáno26. září 2013
Kolem 2000 pádlujících dragonů se kvalifikovalo na Mistrovství České republiky dračích lodí 2013, které se pojede v Pasohlávkách od pátku 27.9. do neděle 29.9.2013. V areálu ATC Merkur na Velké Laguně bude MČR DL 2013 zahájeno kategorií školních posádek v pátek dopoledne. Víkend pak bude patřit nejlepším týmům v ČR v kategorii Český pohár a Dragon Boat Grand Prix, současně i poprvé v historii se bude bojovat o medaile v kategorii Fun – firemních a příležitostných týmů.
Závod dračích lodíChcete vidět domácí špičku dračích lodí a strávit příjemný víkend v areálu Autokempu Merkur na Velké Laguně? Pak přijeďte do Pasohlávek a užijte si příjemné podzimní chvíle na jižní Moravě. Mistrovství České republiky dračích lodí je vrcholem domácí závodní sezony 2013, celkem se zde v Pasohlávkách představí kolem 80 týmů, přijedou i týmy z Maďarska a Slovenska.

Páteční závod Mistrovství České republiky dračích lodí škol pod názvem „Pálavské dráče“ je současně Mistrovstvím ČR dračích lodí školních týmů. Sobota bude ve znamení akčních tratí na 200 a 2000 metrů. Dopoledne se postupně představí posádky Českého poháru, dále týmy v kategorii Dragon Boat Grand Prix (DBGP) dragoni smíšených posádek a v závodě Firemních posádek i příležitostné (Fun) týmy. Finálové jízdy nejprestižnějšího sobotního závodu Českého poháru odstartují kolem 10 hodin dopoledne a série DBGP na 200 metrů pak v 14 hodin.

Vítězům bude rozdáno téměř 1500 medailí. Sobota pak vyvrcholí vyhlášením vítězů, budou udělovány tituly Mistra ČR DL, budou vyhlášeni vítězové celoroční série Českého poháru a Dragon Boat Grand Prix 2013. Na večerní Dragon party zahraje kapela Krausberry. Na neděli je naplánován velmi obtížný závod na 500 m, první jízdy budou odstartovány v 10 hodin.
Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny tvoří soustava tří přehradních nádrží. Horní Mušovská, střední Věstonická, dolní Novomlýnská. Nádrže byly postaveny v 70. letech 20. století, aby zamezily každoročním záplava a zvýšily intenzitu zemědělské výroby.

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů

Autokemp Merkur Pasohlávky na horní Novomlýnské nádrži je jedním z největších kempů v ČR. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, školy i jednotlivce.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura