ÚvodAktualityO Halloweenu ožijí v muzeu Grévin duše voskových figurín!
O Halloweenu ožijí v muzeu Grévin duše voskových figurín!
Zážitky

O Halloweenu ožijí v muzeu Grévin duše voskových figurín!

  • 27. října 2016
Bojíte se rádi? Muzeum voskových figurín Grévin pro své návštěvníky opět připravilo akci se speciálním programem. Poslední říjnový víkend 28.-31. října 2016 od 19:00 do 23:00 hodin speciální halloweenské večery. Muzeum se promění ve strašidelné místo, kde se budete bát jako v opravdovém hororu. V pátek 28.10. připravuje muzeum unikátní halloweenské divadelní představení pro děti i dospělé. V sobotu 29.10. se na vás těší herci z filmu Zdeňka Trošky Strašidla.V neděli 30.10. a v halloweenské pondělí 31.10. se u nás setkáte s hvězdami muzikálu Drákula, zazpívají Pepa Vágner a Kamila Nývltová.
Halloween v GrévinuPodle tradice ten, kdo o Halloweenu nosí celý den kalhoty naruby, spatří o půlnoci čarodějnici. Máme pro vás dobrou zprávu, letos oblečení obracet nemusíte! Čarodějnice a černokněžníky potkáte v muzeu voskových figurín Grévin, na půli cesty mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím, v Celetné 15 v Praze.

Prodloužený víkend bude v Grévinu opravdu děsivý a speciální program za speciální halloweenské vstupné 250 Kč je připraven od 19:00 do 23:00 hodin!

Ve vstupní hale bude vyhrávat Zombie Band a další zombie vezmou všechny zájemce na děsivě zábavnou prohlídku. Stanete se svědky výroby zombie hvězd a každý den od 20.30 hodin je pro vás připraveno vystoupení nejrůznějších hvězd.

ČarodějniceBudoucnost se v předvečer všech svatých předpovídala odpradávna. Třeba skotské dívky věřily, že na Halloween spatří portrét svého nastávající manžela, když pověsí před oheň mokré prostěradlo.

Uvnitř se pak můžete za svitu svíček z vydlabaných dýní tváří v tvář střetnout s nejslavnějšími osobnostmi historie, třeba Karlem IV., Albertem Einsteinem nebo Janem Husem. V muzeu Grévin tak nejlépe oslavíte Halloween, při kterém se lidé přeci mohou setkávat s dušemi dávno zemřelých.

Navíc bude v expozici řádit „Super děsivý tým“ – šílený vědec, patolog gentleman a děsivý doktor čekají na vaši pomoc, aby vytvořili další strašlivé zombie a jiné děsivé hvězdy Halloweenu. Mistři strašidelného malování na obličej pomohou všem zapadnout do strašidelného muzea a hudební skupiny v hale vytvoří děsivou atmosféru, na kterou nikdy nezapomenete!

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Staroměstské náměstí – komentovaná vycházka, Memoriál Rudolfa Utěšila v Klánovicích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
19. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Z Prahy všemi směry: metrem do lesa

Do lesů v Praze a jejím okolí se dá vyrazit pěšky, tramvají i metrem – na houby, na výlet s dětmi anebo jen tak, objevovat neznámá místa, kde jste ještě nebyli. Hlavní výhody? Takové procházky budou plné zážitků, nezaberou celý den, a protože při nich využijete hromadnou dopravu, budou také levné.
18. červenec 2024 9:48
Příroda, Praha

Jak poznat Prahu za jeden den

Chcete navštívit Prahu, ale nemáte moc času? Kudy z nudy vám přináší několik skvělých nápadů, jak poznat ta nejhezčí místa během jediného dne. Samozřejmě můžete náš návod použít i jako tipy pro vícedenní dovolené a pobyt si prodloužit, třeba na dva dny nebo na prodloužený víkend.
17. červenec 2024 11:52
Památky, Praha

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha

Hledá se strom pro pražské Vánoční trhy 2024!

Pražany pomůže v těchto dnech ochladit myšlenka na vánoční strom – organizátor největších Vánočních trhů v Česku, společnost Taiko, opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom, který ozdobí centrum Prahy v době letošního adventu. Tipy na nejkrásnější dominantu letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí mohou zájemci podávat až do 15. září 2024.
16. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Praha ožije po roce folklorem – centrum města čekají Pražské folklorní dny

Pražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od pátku 19. 7. do soboty 20. 7. 2024. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní více než 30 hudebních a tanečních souborů ze 14 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 600 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Zavítejte na Ovocný trh a nechte se unášet pestrobarevnými kroji tanečnic a tanečníků , lidovou hudbou a ukázkami tradic.
15. červenec 2024 18:55
Kultura, Praha

Víkend hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne netradiční gastronomické zážitky, speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s kudlankami a šváby.
15. červenec 2024 14:57
Příroda, Praha