Úvod > Aktuality > Hrad Křivoklát zve o víkendu na sokolníky a šermíře
Hrad Křivoklát zve o víkendu na sokolníky a šermíře
"> "> "> ">
Zážitky

Hrad Křivoklát zve o víkendu na sokolníky a šermíře

  • Vydáno22. července 2020
O víkendu 25. a 26. července 2020 se návštěvníci hradu Křivoklátu mohou těšit na šermířskou skupinu Tartas a sokolnické ukázky, o které se postará František Kunc. Letos se můžete těšit také na krásná taneční vystoupení, která doplní denní program na I. hradním nádvoří.

Hrad KřivoklátHrad Křivoklát si na letošní léto připravil sokolnické ukázky a šermířská vystoupení. Nejbližší z nich se bude konat o víkendu 25. a 26. července, šermíři i sokolníci však na hradě zastihnete každý prázdninový víkend.

Skupina Tartas pochází z České Třebové a jejího okolí. V jejich řadách najdete zástupce několika generací, kteří jsou do svého řemesla skutečně zapálení a společně se již více než 15 let věnují opravdovému historickému šermu. Těšit se můžete na dlouhé středověké meče, tesáky, sekery, plné plátové rytířské zbroje, kroužkové košile a další.

SokolnictvíZkušený sokolník František Kunc vás seznámí se svými svěřenci, zazní odborný také výklad. Vyzkoušíte, jaké to je držet rukavici s výrem nebo sýčkem, hladit jejich peří nebo obdivovat raroha či sokola stěhovavého. Uvidíte také ukázky volného létání dravců.

Vstupné na nádvoří je 60 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma a návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku na prohlídku hradu, mají také vstup na nádvoří zdarma.

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Křivoklátské okruhy – vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy – vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Křivoklátsko – kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko – kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.