Úvod > Aktuality > Novinky ve Ski resort Černá hora – Pec potěší hlavně rodiny s dětmi
Novinky ve Ski resort Černá hora – Pec potěší hlavně rodiny s dětmi
">
Zimní sporty

Novinky ve Ski resort Černá hora – Pec potěší hlavně rodiny s dětmi

  • Vydáno28. října 2016
Příprava na zimu v krkonošském Ski resortu Černá hora – Pec je v plném proudu. Po loňských investicích do stavby nových lanovek, sjezdovek, parkoviště a zasněžování, se zde letos zaměřili na zlepšení služeb a rozvoj dětských výukových lokalit.
SjezdovkaV areálech Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou se tak otevře nová lyžařská škola SkiResort Live půjčovna, servis i test centrum Atomic Salomon. Nově jsou pojízdnými koberci a dětskými vleky vybaveny čtyři dětské parky v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou.

Zejména lokalita v Peci pod Sněžkou u Javoru doznala velkých změn. Nyní je dvakrát větší, a děti zde budou moci využívat dva pojízdné koberce. Lyžařská škola SkiResort Live bude navíc organizovat také „zážitkové“ programy. V areálu na Černé hoře i v Peci bude například možné si objednat výuku od brzkých ranních hodin (8:30), nebo i na večerní lyžování. V Peci pod Sněžkou škola bude pořádat výlety na sněžnicích s výukou lavinového vyhledávání a také pravidelné čtvrteční lyžařské závody pro děti i dospělé. 

V Černém Dole probíhají přípravy na stavbu nové 4sedačkové lanovky, která by měla nahradit jednu ze stávajících třísedačkových lanovek. V provozu však bude nejspíše až příští rok.
Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express – lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.