Úvod > Aktuality > Nová show v Techmánii představí i elektrické křeslo
Nová show v Techmánii představí i elektrické křeslo
"> ">
Kultura

Nová show v Techmánii představí i elektrické křeslo

  • Vydáno29. srpna 2011
Novou show s pracovním názvem "Zajímavá elektřina" nabízející nejrůznější pohledy na elektrickou energii připravuje na září plzeňské science centrum Techmania. Mezi vystavenými exponáty bude také elektrické křeslo.
Nová show zajímavým způsobem předvede, kde se elektrická energie bere, kdo s ní jako první experimentoval a k jakým účelům byla využívána. Vizuálně atraktivní show nabídne návštěvníkům pohled na elektřinu ze všech možných úhlů, zabývat se bude například blesky na obloze, ale také vynálezem elektrického křesla. Čistě demonstrativní pomůcku si budete moci také vyzkoušet, samozřejmě bez jakéhokoliv rizika. Dozvíte se také, že autorem prvního takového křesla byl slavný vynálezce žárovky Thomas Alva Edison.

Celou show, jež je koncipována ve stylu vědeckého divadla, Techmanie představí 23. září během Noci vědců. Poté ji science centrum zařadí do standardní programové nabídky.
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.