!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Noc vědců v Praze - online
Noc vědců v Praze - online
"> "> "> ">
27.11.
+ Přidat foto
Společenské akce

Noc vědců v Praze - online

Kdy 27. listopad 2020
Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář.
Pokusy, přednášky, diskuze, výstavy, soutěže, workshopy pro všechny hravé děti, teenagery i dospělé, ve všech koutech ČR. Najděte si to pravé místo a program právě pro vás a objevte fascinující svět vědy na Noci vědců.

Letos se zaměříme na téma Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi, už na konci listopadu.
 
Chytrá zábava pro všechny – Noc vědců
Jedná se o unikátní akci, která v jeden večer propojuje evropské vědecké a vzdělávací instituce. Svým pestrým programem seznamuje již od roku 2005 laickou veřejnost s činností špičkových vědců a inovátorů. Záměrem této vědecko-popularizační akce je zapojit návštěvníky do fascinujícího světa objevů a výzkumů, které nám na denní bázi zkvalitňují život. Noc vědců je určená pro širokou veřejnost, děti, studenty, dospělé a všechny fanoušky věd – nejen přírodních, ale i humanitních.

Nezapomeňte si v září před akcí stáhnout praktickou mobilní aplikaci Noc vědců, která bude letos dostupná pro operační systém Adroid a nově i iOS. V aplikaci naleznete kompletní program Noci vědců pro celou ČR.

Noc vědců (European Researchers’ Night)
  • Vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005.
  • Posláním je popularizace vědy a boření mýtů o vědcích jako nevýrazných anonymních lidech zavřených v laboratořích.
  • Představuje lidem vědce jako „obyčejné“ smrtelníky, kteří se zabývají prací přínosnou pro každého z nás, umí o vědě mluvit, představit ji a být při tom i zábavní.
  • Motivuje mladé lidi k práci ve vědě.
  • V loňském roce se v 371 městech po celé Evropě i mimo ni Noci vědců zúčastnilo více než      1 500 000 návštěvníků.
  • Jen v České republice se Noci vědců v roce 2018 zúčastnilo na 31 institucí, do kterých zavítalo 60 000 lidí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 11. 2020