Úvod > Aktuality > Betlémský příběh a Mikulášská nadílka čeká děti na zámku Potštejn
Betlémský příběh a Mikulášská nadílka čeká děti na zámku Potštejn
"> ">
Památky

Betlémský příběh a Mikulášská nadílka čeká děti na zámku Potštejn

Vydáno 6. prosince 2018
Návštěvníci zámku Potštejn se v sobotu 8. prosince dozvědí více o tradičních vánočních zvycích a prožijí betlémský příběh, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků. Zároveň si během betlémského putování uvědomí, že Vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a oprostění se od běžného pracovního shonu.
Zámek PotštejnTato již tradiční prohlídka zámeckých interiérů zámku Potštejn vyzdobených ve vánočním duchu a duchu tradic staročeských vánočních zvyků je vždy velmi vyhledávaná ať již mateřskými školami, základními školami či školami středními z blízkého i dalekého okolí. V oblibě ji mají generace dříve narozených, ale také rodiny s dětmi. Zejména nejmenší návštěvníci se k nám každoročně rádi vracejí. Nevšední kulturní zážitek je určený opravdu pro každého.

Těšit se můžete na Betlém v životní velikosti, vánoční výstavu betlémů a na nádvoří zámku bude k dispozici zámecký punč, svařené víno atd. Od 9:00 do 17:00 hodin budou probíhat hrané prohlídky Betlémský příběh v interiérech zámku, v 17:00 hodin přijde na nádvoří Mikuláš s čertem a andělem s nadílkou pro děti. Prohlídky je nutné rezervovat na čísle 702 066 213.
Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.