Úvod > Aktuality > Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu
Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu
"> "> "> "> ">

Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu

Vydáno 7. července 2020 Památky
Od července probíhají v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky. Jejich tématem je letos „Tajemství broumovského meteoritu“. Noční hrané prohlídky s průvodci v historických kostýmech se konají každý prázdninový pátek v 19 a 21 hodin. Nevšední podívaná potrvá až do 28. srpna 2020.
Broumovský klášterV Broumovském klášteře se každý pátek odehrávají velmi zajímavé noční prohlídky na téma „Tajemství broumovského meteoritu“. Potemnělým klášterem provede zájemce z řad dospělých i dětí historické postavy, včetně sekretáře Vavřince, slavného medika a chirurga Celestýna Opitze nebo opata Jana Nepomuka Rottera.

Noční hrané prohlídky s průvodci v historických kostýmech se konají každý prázdninový pátek v 19 a 21 hodin. Potrvají až do 28. srpna 2020. Vstupné na prohlídky je 190 Kč pro dospělé a 120 Kč pro děti. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme rezervaci na čísle 733 739 726 nebo na e-mailu prohlidky@klasterbroumov.cz.

Během prázdnin doplní nabídku prohlídkového okruhu kláštera v Broumově také klasické Noční prohlídky, které se konají každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00, vstupné je 160 Kč pro dospělé a 95 Kč pro děti.
Noční hrané prohlídky broumovského kláštera

1.7.
29.8.
Noční hrané prohlídky broumovského kláštera

Vzhůru za nočním dobrodružstvím v národní kulturní památce Klášter Broumov. Noční prohlídky se konají každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00

Noční hrané prohlídky Za tajemstvím broumovského meteoritu

3.7.
28.8.
Noční hrané prohlídky Za tajemstvím broumovského meteoritu

Vzhůru za nočním dobrodružstvím... Letos vás potemnělým broumovským klášterem provede historická postava Jeronýma Růžičky, klášterního kronikáře a knihovníka, se kterým se vydáme za tajemstvím broumovského meteoritu.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).