!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu
Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu
"> "> "> "> ">
Památky

Noční hrané prohlídky v Broumovském klášteru odhalují tajemství meteoritu

Vydáno 7. července 2020
Od července probíhají v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky. Jejich tématem je letos „Tajemství broumovského meteoritu“. Noční hrané prohlídky s průvodci v historických kostýmech se konají každý prázdninový pátek v 19 a 21 hodin. Nevšední podívaná potrvá až do 28. srpna 2020.
Broumovský klášterV Broumovském klášteře se každý pátek odehrávají velmi zajímavé noční prohlídky na téma „Tajemství broumovského meteoritu“. Potemnělým klášterem provede zájemce z řad dospělých i dětí historické postavy, včetně sekretáře Vavřince, slavného medika a chirurga Celestýna Opitze nebo opata Jana Nepomuka Rottera.

Noční hrané prohlídky s průvodci v historických kostýmech se konají každý prázdninový pátek v 19 a 21 hodin. Potrvají až do 28. srpna 2020. Vstupné na prohlídky je 190 Kč pro dospělé a 120 Kč pro děti. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme rezervaci na čísle 733 739 726 nebo na e-mailu prohlidky@klasterbroumov.cz.

Během prázdnin doplní nabídku prohlídkového okruhu kláštera v Broumově také klasické Noční prohlídky, které se konají každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00, vstupné je 160 Kč pro dospělé a 95 Kč pro děti.
Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Další aktuality