Úvod > Aktuality > Nevíte, kam na výlet? Vyzkoušejte Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou
Nevíte, kam na výlet? Vyzkoušejte Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou
"> "> "> "> ">

Nevíte, kam na výlet? Vyzkoušejte Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou

Vydáno 13. září 2020 Zážitky
Užijte si babí léto s dětmi při návštěvě zábavního parku, který nabízí atrakce pro malé i velké! Fajnpark nedaleko Chlumce nad Cidlinou láká na trampolíny, zvířátka, dinosaury nebo třeba autodráhu s Ufo Cars. V září je otevřen o víkendech, vždy od 10:00 do 19:00 hodin.

Zvířátka, dinosauři i hmyzí říše

ZvířátkovNejvětší zábavní park ve východních Čechách, který se rozprostírá na 110 000 m2 nabízí přes čtyřicet atrakcí pro malé o velké návštěvníky. Oblíbenou částí Fajnparku je Zvířátkov s ovcemi, lamou, oslíky, kozami, klokany, daňky, prasaty... atp.  Ve Fajnparku se ale můžete vrátit i do časů prehistorických, 250 mil. let zpátky do období druhohor. Na stezce Dinopralesem potkáte několik druhů dinosaurů se zvukovou a pohybovou animací. Mimo pravěké ještěry objevíte v parku také Hmyzákov, říši obřího hmyzu. Seznamte své děti na příjemné procházce s 19 druhy broučků a dalších drobných živočichů a poznejte více o jejich světě, spočítejte nohy stonožce a spatřete rozmanité motýly, jako je babočka paví oko, otakárek nebo babočka admirál, v obří velikosti.

Safari carsNa cestě parkem vás provází různé sportovní atrakce, které jsou zaměřené na vaše nohy. Ale v části Safari cars ulevíte svým nohám a zaměříte se na vaše řidičské schopnosti a dovednosti. Můžete se projet na několika typech autíček po třech různých okruzích.
 

Nejlepší sportovní aktivity

HopsálkovV parku naleznete také největší venkovní trampolínové centrum v České republice zvané Hopsálkov. Park nabízí několik druhů trampolín a skákacích ploch pro všechny věkové kategorie. Vyřádíte se na mnoha atrakcích, a to na skákacím polštáři, skákacím domečku, skákací želvě, skákacím míči a hopsaréně, hřišti o velikosti 18 m. Odvážnější návštěvníci mohou vyzkoušet bungee jumping. Úplnou novinkou je joggi jumpingová plocha, na které neskáčete, ale běhoskáčete. Chcete zažít pocit jako při chůzi na Měsíci? To musíte vyzkoušet joggi jumpingovou plochu, na které se lehce vznášíte a lehce dopadáte.

Místem pro společné vyřádění a soubojové vybití je plážové hřiště. V plážových sportovních hrách nalezne uspokojení každý, kdo hledá relaxaci, zábavu, přátele, zážitky, zdraví a kondici.
 

Zážitky v Miniměstě, Bosově a v Ufo Cars

MiniměstoHrací plocha pro nejmenší, to je Miniměsto s bezpečným a zdravotně nezávadným povrchem. Grafika hřiště je navržena jako silnice a děti si zde mohou vyzkoušet své první řidičské dovednosti na různých odrážedlech nebo se mohou zabydlet v jednom z plastových domečků. Osvěžující součástí Miniměsta je mlhoviště. Atrakce je určena pro děti od 2 do 8 let.

Stezka Bosovem se klikatí Polabskou nížinou a je zpestřena prvky akátového hřiště. Během chůze na boso projdete různými fázemi masáže chodidel, záleží na tom, po jakém druhu písku se zrovna procházíte. Jemný bílý písek jemně masíruje vaše chodidla a hrubý červený písek plní funkci pískové masáže chodidel i prstů. Touto masáží se stimulují jednotlivá nervová zakončení různých orgánů lidského organismu.

Ufo carsTatínci a kluci všeho věku musí rozhodně vyzkoušet Ufo Cars - vozidlo bez volantu a bez řídítek. Vyzkoušejte si, jak se manévruje s vesmírnými ufo vozítky! Atrakce je určena pro děti od 8 let a dospělé. A jestliže auta vaše děti baví, dopřejte jim jízdu v miniautech. Jedná se o první autoškolu pro dětské návštěvníky od 5 do 12 let a jejich doprovod.
Dinoprales ve Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou

Dinoprales ve Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou

Dinoprales je jednou z částí zábavního areálu Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou. Čekají na vás pohyblivé repliky vyhynulých tvorů z dob druhohor.

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Fajnpark je zábavním parkem pro celou rodinu, který byl vybudován podle zcela nového konceptu. Tento jedinečný park vyrostl na dvanácti hektarech bývalého vojenského prostoru v Chlumci nad Cidlinou.