!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít největší dostihový svátek Česka a vyrazte na Velkou pardubickou
Nenechte si ujít největší dostihový svátek Česka a vyrazte na Velkou pardubickou
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Nenechte si ujít největší dostihový svátek Česka a vyrazte na Velkou pardubickou

Vydáno 2. října 2018
Jeden z nejtěžších dostihových závodů v Evropě odstartuje v neděli 14. října. Velká pardubická, sportovní událost s nejdelší tradicí na našem území, se letos oslaví 145 let od prvního startu. Velká pardubická je vrcholem české dostihové sezony a také nejstarším a nejtěžším dostihem v kontinentální Evropě. Vydejte se do města perníku nejen na pardubické závodiště, ale také na tradiční podzimní Městské slavnosti.

Pardubice pořádají Městské slavnosti nadvakrát. První část se odehrává v září a doprovází motocyklové plochodrážní závody Zlatá přilba, druhá část přichází na řadu v říjnu, v době konání Velké pardubické.

Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy letos napíše už svou 128. kapitolu. Za Velkou pardubickou stojí celovíkendový program, hlavní dostihy se odehrávají vždy v neděli. Ty v roce 2018 vychází na 14. října. V 11 hodin probíhá slavnostní zahájení a po něm startuje první dostih. Hlavní závod se očekává mezi 16. a 17. hodinou odpoledne.

Jisté místo na startovní listině má vždy jen vítěz posledního ročníku Velké pardubické. Tím byl v roce 2017 Jan Kratochvíl v sedle No Time To Lose. Ostatní závodníci musí bezchybně splnit jeden z kvalifikačních dostihů. Mezi koňmi na startu se letos objeví Ange Guardian z tréninku Josefa Váni. Naopak předloňský vítěz Velké pardubické Charme Look už závodit nebude. Kompletní startovací listinu jako první zveřejňuje Jockey Club ČR, letos tak učiní 5. října.

Velká pardubická je nejtěžší dostih kontinentální Evropy. Dráha měří 6900 metrů, má 31 překážek, závodit mohou šestiletí a starší koně. Poprvé se běželo v roce 1874. Rekordmany jsou čtyřnásobný vítěz kůň Železník a mezi žokeji Josef Váňa, který vyhrál osmkrát.
 

Letos si můžete zakoupit dvoudenní vstupenku na závody

Velká pardubickáLístky na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou v prodeji jak na stání, tak na sezení na krytých i nekrytých tribunách. Jejich cena se pohybuje od 300 korun dle typu tribuny. Vstupenky na stání za základní cenu 220 korun je možné zakoupit také na místě v den konání dostihu. S předložením jízdenky Českých drah s cílovou stanicí Pardubice je možné získat slevu 50%. Děti do 140 cm výšky a senioři nad 65 let mají vstup zdarma, ovšem bez nároku na sedadlo.

Novinkou letošní sezony je možnost zakoupení dvoudenní vstupenky na stání na celý víkendVelkou pardubickou, tedy včetně dostihové soboty 13. října. Cena takové „permanentky“ je 260 korun.

Velká pardubická 2021

10.10.
Velká pardubická 2021

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě. V roce 2021 nás čeká již 131. Velká pardubická steeplechase, na kterou se chystají jezdci z celého světa.

Zámek Pardubice - perla města perníku

Zámek Pardubice - perla města perníku

V zámku je umístěno Východočeské muzeum se stálou expozicí zbraní, pohlednic a rozsáhlou sbírkou českého skla. Za prohlídku určitě stojí raně renesanční sály s unikátními nástěnnými malbami. Dodnes se dochovalo původní opevnění s dělovými rondely.