Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Apetit festival v Pardubicích
Nenechte si ujít Apetit festival v Pardubicích
"> Nenechte si ujít Apetit festival v Pardubicích "> Pri varení se mužete setkat napríklad se Zdenkem Pohlreichem, Oldrichem Sahajdákem ci Marcelem Ihnacákem "> Ochutnáte zde i sladké dobroty
Gurmánská turistika

Nenechte si ujít Apetit festival v Pardubicích

  • Vydáno20. června 2015
Kuchařské show známých osobností, gurmánská menu špičkových restaurací, nabídka desítek druhů piv malých pivovarů, česká i moravská vína, koncerty – to vše je Apetit Festival 2015, který se o tomto víkendu koná v Pardubicích. Chtěli byste ochutnat krajtu, krokodýla, žábu nebo zebru? Pak máte jedinečnou příležitost. Jedním z hlavních hostů festivalu bude mistr extrémní a molekulární kuchyně u nás – šéfkuchař Petr Koukolíček.

ApetitPardubické dostihové závodiště (Agrofert Park) se tento víkend (20. – 21. června) stane dějištěm gastronomického svátku Apetit Festival. Pro tuto příležitost se závodiště promění v místo setkání gurmánů, kteří se zde mohou potkat s těmi nejlepšími šéfkuchaři, restauracemi, pivovary, vinařstvími, kavárnami, koktejlovými bary, ale i regionálními specialitami a potravinami v rámci východních Čech i celé republiky.

Přímo v areálu festivalu se pak bude prezentovat řada restaurací, z nichž některé nabídnou skutečně originální kulinářské zážitky. Avantgardní kuchař Petr Koukolíček bude podávat extrémní pochutiny – krajtu královskou, krokodýla, žáby či maso ze zebry - a představí i molekulární gastronomii. Chybět nebude ani šnečí farma z Olomouce, která návštěvníkům nabídne pár specialit.
Areál festivalu se pro návštěvníky otevře v sobotu v 10 hodin.

V sobotu dále představí jedna z nejlepších food blogerek u nás Veronika KOKO Kokešová, Petr Koukolíček se svým extrémním cateringem a největší hvězda mezi českými šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich.