Úvod > Aktuality > Nenechejte si ujít Tlačenici perníku se svatým Václavem
Nenechejte si ujít Tlačenici perníku se svatým Václavem
"> "> "> ">
Památky

Nenechejte si ujít Tlačenici perníku se svatým Václavem

  • Vydáno23. září 2020
Již tradičně se ve státní svátek svatého Václava sjíždějí do Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic malí i velcí návštěvníci, aby si v rámci Svatováclavské tlačenice perníku sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček – třeba právě ten s motivem českého krále.

perníkKrálovství perníku otevře své brány v pondělí 28. září v 9 hodin ráno a po celý den až do 16:30 hodin budou mít příchozí návštěvníci možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků či vidět šikovné ruce mistra řezbáře při vyřezávání perníkových forem, ale k návštěvě bude lákat i Muzeum perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby i Červená Karkulka.

Místní gastronomickou specialitou jsou Pečení holubi, které do úst nejlépe létají v Otesánkově mlsárně. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme k zakoupení originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato a perníčky od Krále perníku.

Perníková chaloupka – vypravte se do pohádky a za vůní medu

Perníková chaloupka – vypravte se do pohádky a za vůní medu

Původně Lovecký zámeček z roku 1882, který slouží jako výletní místo pro všechny, co dosud nepřestali věřit na pohádky. Uvidíte historii pardubického perníku, výstavu perníků, uslyšíte vyprávění pohádky O perníkové chaloupce a zažijete návštěvu strašidelného pohádkového lesa.