Úvod > Aktuality > Plzeň láká na srpen plný zábavy pro všechny generace
Kultura

Plzeň láká na srpen plný zábavy pro všechny generace

  • Vydáno2. srpna 2018
Srpen je v Plzni nabitý akcemi pro děti i dospělé. Oblíbený Bolevák Music Festival, který se 4. srpna uskuteční už po páté, vedle koncertů nabídne také relax na pláži, taneční vystoupení a vodní atrakce. Kapely Immortal, Angry Beats, Audiorockers a mnohé další to naplno rozjedou od 12 hodin na pláži Ostende u Velkého Boleveckého rybníka.
Hudba, i když trochu odlišného žánru, bude 4. a 5. srpna znít na zahradě Měšťanské besedy na třetím ročníku Mezinárodního dixielandového festivalu. Kromě českých interpretů vystoupí také zahraniční kapely Miskolc Dixieland Band z Maďarska a nizozemská Charlestown Jazzband. Festival zahájí v sobotu 4. srpna průvod kapel, který vyrazí v 16 hodin od plzeňské katedrály sv. Bartoloměje směrem k Měšťanské besedě.

Srpnová část sedmého ročníku multižánrového festivalu Živá ulice od 10. do 19. srpna na pěti scénách v centru Plzně nabídne především hudbu, ale také film, výtvarné umění, divadlo a autorskou módu. Letos zahrají a zazpívají kapely Sto zvířat, Midi Lidi, Znouzectnost,  The Chancers, Xavier Baumaxa, Jaroslov Hutka a mnoho dalších hostů.  Dva dny autorské módy a designu přinese 16. a 17. srpna Mint: Plzeň Fashion Market. Šafaříkovy sady provoní food festival národnostních menšin Babylon na Plotně a Proluka s unikátním loutkovištěm bude po celou dobu patřit dětem.

Na nádvoří proslulého pivovaru v srpnu pokračuje Léto v Prazdroji. Každý čtvrtek od 19 hodin jsou na programu zdarma přístupné koncerty –  zahraje Medvěd 009 (2. 8.), Honza Křížek a kapela (9. 8.), Extra band revival (16. 8.), Minus 123 minut (23. 8.) a The Switch (30. 8.). Pátky patří od 21:30 filmům, promítat se bude Nespoutaný Django, Pelíšky, Hříšný tanec, Prezident Blaník nebo Velký Gatsby.  V ceně vstupného je i welcome drink. Přímo v pivovaru je samozřejmě možné kterýkoliv den absolvovat některou z pozoruhodných prohlídek a 3. či 24. srpna od 17:00 také populární Školu čepování piva v Prazdroji.

Nadšení sportovci i diváci jsou 11. srpna zváni na louku u kostela sv. Jiří na Doubravce, která se promění v dějiště triatlonového a kvadriatlonového terénního závodu Pilsenman. Extrémní závod jednotlivců, dvojic i čtyřčlenných týmů kombinuje plavání, horské kolo, běh a u náročnější varianty ještě jízdu na kánoi/kajaku. Závod začíná v 10 hodin. Velký sportovní svátek čeká Plzeň od 11. do 19. srpna, kdy bude jako první město v České republice hostit Mistrovství Evropy v paralukostřelbě. Šampionát zahájí kvalifikace, která bude probíhat od 12. do 17. srpna na hřišti v Plzni-Skvrňanech. Nejlepší sportovci se poté 18. a 19. srpna objeví ve finále na náměstí Republiky. Jedinečná příležitost vyzkoušet si na jednom místě několik desítek různých druhů sportů se naskytne od 18. do 26. srpna v parku za obchodním centrem Plaza nedaleko centra Plzně v rámci Sportmanie.  Zasportovat si zdarma půjde od 13 do 19 hodin ve všední dny a od 10 do 19 hodin o víkendech. Připraven je i bohatý doprovodný program. 

Poslední prázdninový víkend, 31. srpna – 1. září, zpříjemní tradiční LétoFest. Letošní ročník hudebního festivalu se z DEPO2015 stěhuje do lochotínského amfiteátru. V rámci dvoudenního programu vystoupí známé kapely a interpreti, jako jsou Chinaski, Wanastowi Vjeci, Mig 21, Inekafe, Kabát, Anna K., Marek Ztracený, Sebastian a další.
Bavorsko-český festival Treffpunkt 2024

25. 4.27. 4.
Bavorsko-český festival Treffpunkt 2024

Česko-bavorský festival „Treffpunkt“ – dny věnované bavorské kultuře proběhnou v plzeňském DEPO2015.

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Prohlídka pivovaru Pilsner Urquell

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Další aktuality

Počasí navzdory: Běžky nebo pěšky v Plzeňském kraji

V létě nebo v zimě? Na lyžích nebo po svých? To je jen na vás. Podívejte se na trasy, které doporučuje Plzeňský kraj a udělejte si výlet třeba na Padrťské rybníky, k pramenům Vltavy nebo na Poledník.
Plzeňský kraj | Letní sporty

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Tápete, kam se vydat na konci dubna na výlet anebo se pustit do poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Vyražte do Plzně! Od 25. dubna do 27. dubna 2024 se v západočeské metropoli koná česko-bavorský festival Treffpunkt. Těšte se na hudbu mnoha žánrů – od tradiční české i bavorské dechovky přes rock’n’roll či flétnový koncert. Vstup je již tradičně zdarma!
Plzeňský kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňský kraj

Objevujte Plzeň, její okolí a všechny kouty Plzeňského kraje! Nádhernou přírodu, dosud neobjevené památky a aktivní odpočinek nabízejí Atommuzem v Brdech, Muzeum Františka Křižíka v Plánici, Centrum Caolinum v Nevřeni s unikátním kaolinovým dolem, zámky Nebílovy či Červené Poříčí anebo rozhlednu Krkavec, která nabízí netradiční výhled, bistro i ubytování. Objevujte na svých výletech dosud neobjevené krásy architektury a umění, navštivte obnovenou novogotickou jízdárnu ve Světcích u Tachova nebo nově přístupný zámek Týnec u Klatov.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky