Úvod > Aktuality > Plzeň láká na srpen plný zábavy pro všechny generace
Plzeň láká na srpen plný zábavy pro všechny generace
"> "> Nebojte se prijet do Plzne "> Plzen je mesto povodní témer nedotcené "> Mesto láká na zajímavé akce
Kultura

Plzeň láká na srpen plný zábavy pro všechny generace

  • Vydáno2. srpna 2018
Srpen je v Plzni nabitý akcemi pro děti i dospělé. Oblíbený Bolevák Music Festival, který se 4. srpna uskuteční už po páté, vedle koncertů nabídne také relax na pláži, taneční vystoupení a vodní atrakce. Kapely Immortal, Angry Beats, Audiorockers a mnohé další to naplno rozjedou od 12 hodin na pláži Ostende u Velkého Boleveckého rybníka.
Hudba, i když trochu odlišného žánru, bude 4. a 5. srpna znít na zahradě Měšťanské besedy na třetím ročníku Mezinárodního dixielandového festivalu. Kromě českých interpretů vystoupí také zahraniční kapely Miskolc Dixieland Band z Maďarska a nizozemská Charlestown Jazzband. Festival zahájí v sobotu 4. srpna průvod kapel, který vyrazí v 16 hodin od plzeňské katedrály sv. Bartoloměje směrem k Měšťanské besedě.

Srpnová část sedmého ročníku multižánrového festivalu Živá ulice od 10. do 19. srpna na pěti scénách v centru Plzně nabídne především hudbu, ale také film, výtvarné umění, divadlo a autorskou módu. Letos zahrají a zazpívají kapely Sto zvířat, Midi Lidi, Znouzectnost,  The Chancers, Xavier Baumaxa, Jaroslov Hutka a mnoho dalších hostů.  Dva dny autorské módy a designu přinese 16. a 17. srpna Mint: Plzeň Fashion Market. Šafaříkovy sady provoní food festival národnostních menšin Babylon na Plotně a Proluka s unikátním loutkovištěm bude po celou dobu patřit dětem.

Na nádvoří proslulého pivovaru v srpnu pokračuje Léto v Prazdroji. Každý čtvrtek od 19 hodin jsou na programu zdarma přístupné koncerty –  zahraje Medvěd 009 (2. 8.), Honza Křížek a kapela (9. 8.), Extra band revival (16. 8.), Minus 123 minut (23. 8.) a The Switch (30. 8.). Pátky patří od 21:30 filmům, promítat se bude Nespoutaný Django, Pelíšky, Hříšný tanec, Prezident Blaník nebo Velký Gatsby.  V ceně vstupného je i welcome drink. Přímo v pivovaru je samozřejmě možné kterýkoliv den absolvovat některou z pozoruhodných prohlídek a 3. či 24. srpna od 17:00 také populární Školu čepování piva v Prazdroji.

Nadšení sportovci i diváci jsou 11. srpna zváni na louku u kostela sv. Jiří na Doubravce, která se promění v dějiště triatlonového a kvadriatlonového terénního závodu Pilsenman. Extrémní závod jednotlivců, dvojic i čtyřčlenných týmů kombinuje plavání, horské kolo, běh a u náročnější varianty ještě jízdu na kánoi/kajaku. Závod začíná v 10 hodin. Velký sportovní svátek čeká Plzeň od 11. do 19. srpna, kdy bude jako první město v České republice hostit Mistrovství Evropy v paralukostřelbě. Šampionát zahájí kvalifikace, která bude probíhat od 12. do 17. srpna na hřišti v Plzni-Skvrňanech. Nejlepší sportovci se poté 18. a 19. srpna objeví ve finále na náměstí Republiky. Jedinečná příležitost vyzkoušet si na jednom místě několik desítek různých druhů sportů se naskytne od 18. do 26. srpna v parku za obchodním centrem Plaza nedaleko centra Plzně v rámci Sportmanie.  Zasportovat si zdarma půjde od 13 do 19 hodin ve všední dny a od 10 do 19 hodin o víkendech. Připraven je i bohatý doprovodný program. 

Poslední prázdninový víkend, 31. srpna – 1. září, zpříjemní tradiční LétoFest. Letošní ročník hudebního festivalu se z DEPO2015 stěhuje do lochotínského amfiteátru. V rámci dvoudenního programu vystoupí známé kapely a interpreti, jako jsou Chinaski, Wanastowi Vjeci, Mig 21, Inekafe, Kabát, Anna K., Marek Ztracený, Sebastian a další.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.