Úvod > Aktuality > Hrad Švihov zve o víkendu na jarmark
Hrad Švihov zve o víkendu na jarmark
"> "> "> ">
Památky

Hrad Švihov zve o víkendu na jarmark

  • Vydáno14. října 2021
O víkendu budou mít milovníci památek a návštěvníci města Švihov možnost navštívit na hradě řemeslný jarmark. Uskuteční se v neděli 17. října 2021 od 10:00 do 17:00 hodin. Příchozí se mohou těšit i na farmářské produkty, ukázky řemesel a dětské dílničky.
ŠvihovHrad Švihov zve na další ročník oblíbeného podzimního jarmarku! Akce se uskuteční v neděli 17. října na nádvoří vodního hradu Švihova. V prostorách unikátní gotické památky vám prodejci z celé republiky nabídnou pestrý sortiment originálních řemeslných produktů, celou řadu výtečných potravin z Česka i ze zahraničí a bohatý výběr občerstvení. Připraveny pro vás budou také ukázky řemesel, dobové atrakce a tvořivé dílny. Vstupné na jarmark je zdarma.

jarmark ŠvihovNávštěvu jarmarku můžete završit prohlídkou samotného hradu. Na výběr máte dva prohlídkové okruhy. První okruh, hrad – život na šlechtickém sídle, vás seznámí s historií a stavebním vývojem švihovského hradu. Druhý okruh, kuchyně představí zázemí šlechtického sídla. Průvodce vás zavede do provozně-hospodářského zázemí hradu.

Vstup na jarmark je zdarma, vstupné na prohlídky je zpoplatněno. Okruh Hrad – život na šlechtickém sídle stojí 150 Kč, okruh Kuchyně – zázemí šlechtického sídla je za 110 Kč. Popelku si prohlédnete za 100 Kč, výstup do věže vás přijde na 110 Kč.
Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Pohádkovou stezku po stopách nejslavnější pohádkové postavy Popelky, naleznete nedaleko hradu Švihova. Stezka vás zavede například do sadu, kde Popelka chovala svou sovu Rozárku nebo k rybníku, do kterého se i s kočárem převrhla zlá macecha s Dorou.

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.