Úvod > Aktuality > Navštivte mimořádně otevřený Černínský palác
Navštivte mimořádně otevřený Černínský palác
"> "> cerninsky.JPG ">
Památky

Navštivte mimořádně otevřený Černínský palác

  • Vydáno6. května 2019
Černínský palác, skvost středoevropské barokní architektury a sídlo Ministerstva zahraničních věcí bude ve středu 8. května mimořádně přístupný veřejnosti. Od 9 do 15 hodin budete mít výjimečnou možnost zhlédnout reprezentační prostory paláce, byt Jana Masaryka a zahrady. Zahrady pak zůstanou otevřeny přes celou letní sezonu až do konce září.
Černínský palácOd 9 do 15 hodin budete moci ve středu 8. května navštívít Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí ČR. Návštěvníkům Černínského paláce bude umožněno nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostor paláce, včetně bytu Jana Masaryka.

Až do konce letní sezóny, tj do 29. září 2019 zůstane pak otevřena zahrada Černínského paláce, která bude přístupná vždy o víkendu od 10:00 do 17:00 hodin.

Zahrada Černínského paláceZahrada se rozkládá na ploše 1,7 hektaru. Její vznik se datuje ke konci 17. století. Na vzhledu zahrady se podílelo hned několik významných architektů své doby - Francesco Caratti, Domenico Rossi i František Maxmilián Kaňka, díky němuž tam přibyl nový letohrádek. V 19. století se zahrada dočkala obnovy a proměnila se do stylu anglického parku.

Do zahrady je možné vstoupit pouze samostatným vchodem naproti Loretě. Vstup se psy bohužel není povolen. Z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup také osobám s velkými zavazadly a kočárky. Prohlídková trasa trvá zhruba 60 minut, fotografování a filmování je možné.
Otevřené zahrady Černínského paláce

7.5.
30.10.
Otevřené zahrady Černínského paláce

Zahrada Černínského paláce bude v letošním roce zpřístupněna veřejnosti od 7. května do 30. října 2022, a to vždy o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do zahrady je volný a možný pouze samostatným vchodem naproti Loretě.

Černínský palác a zahrada v Praze

Černínský palác a zahrada v Praze

Zahrada Černínského paláce v Praze, kde sídlí ministerstvo zahraničí, bývá v hlasvní turistické sezoně přístupná veřejnosti. Původně barokní zahrada byla vybudována na konci 17. století významnými architekty tehdejší doby. V 19. století byla zahrada přeměněna do podoby anglického parku.