Úvod > Aktuality > Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce
Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce
"> Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce "> V letošním roce se objekt Veletržního paláce sám stává objektem výstavním "> Puvodní Veletržní palác vyhorel práve pred 40lety v srpnu 1974
Kultura

Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce

  • Vydáno1. dubna 2014
Národní galerie v Praze připravila pro návštěvníky na jarní sezónu 2014 zjednodušené a nižší vstupné do Veletržního paláce v Praze, kde se nacházejí rozsáhlé sbírky moderního a současného umění.

Veletržní palác – H. RousseauV letošním roce se objekt Veletržního paláce sám stává objektem výstavním, v rámci projektu 40. výročí požáru Veletržního paláce budou probíhat výstavy, přednášky a diskuse k této unikátní stavbě z roku 1928, která právě před 40lety v srpnu 1974 vyhořela. Od prvního dubna návštěvníci nebudou muset na výstavy připlácet, vstupné na tyto menší krátkodobé výstavy bude zahrnuto v rámci celkového vstupného do Veletržního paláce, které momentálně činí 200 korun. Za toto vstupné můžete vidět takové skvosty, jako obrazy a sochy ve Sbírce francouzského umění 19. a 20. století, která slaví 90. výročí od svého vzniku, výjimečná díla Františka Kupky a dalších českých autorů, přehlídku českého kubismu a díla řady dalších autorů až po současné umění.

Pouze na velké výstavy ve Veletržním paláci, které se konají v 1. patře východního křídla, je zachováno samostatné vstupné ve výši 100 Kč (50 Kč snížené vstupné, 200 Kč rodinné). Ostatní krátkodobé výstavy a expozice moderního a současného umění ve všech pěti patrech Veletržního paláce si budou moci návštěvníci Veletržního paláce prohlédnout v rámci nového jednotného vstupného do celého objektu (tedy 200 Kč).

Vstupné do ostatních objektů Národní galerie v Praze, stejně jako podmínky pro snížené vstupné či vstupy zdarma zůstávají nezměněny.

Veletržní palácPro milovníky komentovaných prohlídek, přednášek a jiných lektorských pořadů je dokonce v řadě případů nižší než standardní vstupné do expozice či na výstavu. Důvod je zřejmý: Národní galerie tak plní jednu se svých hlavních rolí pro občany, a tou je dostupnost státních sbírek pro všechny, a dále tímto ryze nekomerčním krokem podporuje vzdělávací neboli edukativní roli Národní galerie v Praze jako nejvýznamnější výtvarné instituce v České republice.

Pro opakované návštěvy výstav a expozic nabízí Národní galerie v Praze roční vstupenku, kterou je možné za výhodnou cenu 990 Kč koupit na všech pokladnách objektů NG v Praze. Ta platí pro stálé expozice i výstavy ve všech objektech Národní galerie v Praze po celý rok od zakoupení, tedy pokud si návštěvník zakoupí roční vstupenku v dubnu 2014, bude platit po dob dvanácti měsíců do dubna 2015.  Roční vstupenka se tak návštěvníkům "vyplatí" již při pěti návštěvách NG v Praze.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.