Úvod > Aktuality > Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce
Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce
Kultura

Národní galerie v Praze upravila vstupné do Veletržního paláce

  • Vydáno1. dubna 2014
Národní galerie v Praze připravila pro návštěvníky na jarní sezónu 2014 zjednodušené a nižší vstupné do Veletržního paláce v Praze, kde se nacházejí rozsáhlé sbírky moderního a současného umění.

Veletržní palác – H. RousseauV letošním roce se objekt Veletržního paláce sám stává objektem výstavním, v rámci projektu 40. výročí požáru Veletržního paláce budou probíhat výstavy, přednášky a diskuse k této unikátní stavbě z roku 1928, která právě před 40lety v srpnu 1974 vyhořela. Od prvního dubna návštěvníci nebudou muset na výstavy připlácet, vstupné na tyto menší krátkodobé výstavy bude zahrnuto v rámci celkového vstupného do Veletržního paláce, které momentálně činí 200 korun. Za toto vstupné můžete vidět takové skvosty, jako obrazy a sochy ve Sbírce francouzského umění 19. a 20. století, která slaví 90. výročí od svého vzniku, výjimečná díla Františka Kupky a dalších českých autorů, přehlídku českého kubismu a díla řady dalších autorů až po současné umění.

Pouze na velké výstavy ve Veletržním paláci, které se konají v 1. patře východního křídla, je zachováno samostatné vstupné ve výši 100 Kč (50 Kč snížené vstupné, 200 Kč rodinné). Ostatní krátkodobé výstavy a expozice moderního a současného umění ve všech pěti patrech Veletržního paláce si budou moci návštěvníci Veletržního paláce prohlédnout v rámci nového jednotného vstupného do celého objektu (tedy 200 Kč).

Vstupné do ostatních objektů Národní galerie v Praze, stejně jako podmínky pro snížené vstupné či vstupy zdarma zůstávají nezměněny.

Veletržní palácPro milovníky komentovaných prohlídek, přednášek a jiných lektorských pořadů je dokonce v řadě případů nižší než standardní vstupné do expozice či na výstavu. Důvod je zřejmý: Národní galerie tak plní jednu se svých hlavních rolí pro občany, a tou je dostupnost státních sbírek pro všechny, a dále tímto ryze nekomerčním krokem podporuje vzdělávací neboli edukativní roli Národní galerie v Praze jako nejvýznamnější výtvarné instituce v České republice.

Pro opakované návštěvy výstav a expozic nabízí Národní galerie v Praze roční vstupenku, kterou je možné za výhodnou cenu 990 Kč koupit na všech pokladnách objektů NG v Praze. Ta platí pro stálé expozice i výstavy ve všech objektech Národní galerie v Praze po celý rok od zakoupení, tedy pokud si návštěvník zakoupí roční vstupenku v dubnu 2014, bude platit po dob dvanácti měsíců do dubna 2015.  Roční vstupenka se tak návštěvníkům "vyplatí" již při pěti návštěvách NG v Praze.

Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác: Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác: Umění 19., 20. a 21. století

Veletržní palác je sídlem Národní galerie v Praze od roku 1976. Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních třech staletí.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Praze

Chtěli byste navštívit hlavní město, ale spát v drahém hotelu se vám nechce? Vyzkoušejte pražské kempy! Moderně zařízené areály vítají stanaře, karavanisty i ty, kteří si přejí přespat třeba v chatičce nebo mobilheimu. Většina kempů leží na klidných místech – u řeky Vltavy či nedaleko centra v přírodních lokalitách.
Praha | Ubytování

Na Pražském hradě proběhne 1. května Svátek růžových vín

Moravská a česká růžová vína se i letos představí 1. května v Praze. Již dvaadvanáctý ročník oblíbeného Svátku růžových vín zahájí tradičně novou sezonu. Růžová vína budou pro návštěvníky připravena ve velmi atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Svá růžová vína představí několik desítek vinařství, ochutnat můžete více než 100 vzorků. Vyzkoušet můžete také kombinaci růžových vín s vybranými lahůdkami. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.
Praha | Gurmánská turistika

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty?

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
Praha | Životní styl

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Bitva Libušín 2024 – pocta Janu Žižkovi, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

10 tipů, kam za sochami Davida Černého

David Černý je jednou z nejvýraznějších postav české výtvarné scény. Do povědomí veřejnosti jej dostalo hlavně přetření smíchovského tanku na růžovo, kůň v Lucerně, miminka na Žižkovské věži, nebo Entropa během českého předsednictví EU v roce 2009. Naposledy vzbudily emoce informace o nových sochách motýlů, které budou na budově opravovaného Máje v centru Prahy. Než se tak stane, tak se podívejte na tipy portálu Kudy z nudy, kam za sochami Černého můžete vyrazit.
Praha | Kultura

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo vilu nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
Praha | Životní styl

Staroměstská a Malostranská mostecká věž: brány Karlova mostu, které se pletou i Pražanům

Nabízejí krásný výhled, spoustu zajímavých informací o historii Prahy a také nejedno středověké tajemství. Mostecké brány Karlova mostu sloužily jako strážkyně Starého Města a Malé Strany. Obě se mohly uzavřít a nepovolaným osobám tak znemožnit přístup do nebo odchod z Karlova mostu. Pozvánku na návštěvu obou věží a další zajímavosti o nich vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Památky