Úvod > Aktuality > Národní galerie v Praze prodlužuje výstavu Theodor Pištěk: Ecce Homo
Výstava Theodor Pištek: Ecce Homo
"> Výstava Theodor Pištek: Ecce Homo
Kultura

Národní galerie v Praze prodlužuje výstavu Theodor Pištěk: Ecce Homo

  • Vydáno3. ledna 2013
Přes patnáct tisíc lidí dosud navštívilo největší retrospektivní přehlídku výtvarného díla malíře, kreslíře, kostýmního výtvarníka a designéra Theodora Pištěka, nazvanou Theodor Pištěk: Ecce Homo. Výstavu můžete navšívit do 20. ledna 2013.
Národní galerie v Praze představuje v prvním patře Veletržního paláce všechny důležité vývojové etapy díla Theodora Pištěka, mimo jiné jednoho z mála českých držitelů Ceny americké Akademie filmového umění a věd, podstatně známější pod jménem Oscar.
 
Vedle nejlepších ukázek Pištěkových legendárních fotorealistických obrazů jsou na výstavě k vidění i méně známá, ale neméně zajímavá díla, například abstrahující objekty ze šedesátých let (různě řezané a deformované části automobilových motorů a chladičů), ale také kresby z cyklu Kde budu žít příště, nebo nápadité, překvapivé a hravé trojrozměrné instalace posledních let, z nichž několik bylo připraveno výhradně pro tuto příležitost.
 
Poutavé a invenčně koncipované expozici dominuje ústřední téma tvorby Theodora Pištěka, vztah člověka a technické civilizace. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků Národní galerie v Praze s laskavým souhlasem zapůjčitelů mnoha vystavených děl prodlužuje výstavu proti původnímu termínu o čtrnáct dnů, tedy do neděle 20. ledna 2013; její další prodloužení již není možné.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.