Úvod > Aktuality > Handicapované veverky našly domov v děčínské zoo
Handicapované veverky našly domov v děčínské zoo
"> ">
Příroda

Handicapované veverky našly domov v děčínské zoo

  • Vydáno26. října 2019
Děčínská zoo má nové obyvatele – vevery obecné. Ve výběhu, jenž byl několik měsíců prázdný, se zabydluje sourozenecký pár veverčat, který neměl úplně jednoduchý start do života. Přijďte se na ně podívat a užijte si podzimní prázdniny v zoo!
veverkaJen pár týdnů stará mláďata našli strážníci českokamenické městské policie v místním parku vypadlé z hnízda. Obě utrpěla otřes mozku, samička krvácela z oka, sameček z nosu. Zoo Děčín nechala veverčata vyšetřit veterinární lékařkou, byla dehydratovaná a nevážila víc než 50 gramů. Ve volné přírodě by nepřežila, ale v zoo jim chovatelé dali šanci a zahájili umělý odchov. Následovalo krmení speciální náhražkou mléka každé 3 hodiny, a to i v noci, a pravidelné masáže bříšek a genitálií, kvůli správnému vyměšování.

veverka s ošetřovatelkouO veverčata se starala chovatelka Klára Křížková v jejíž péči zůstala mlá´data několik týdnů. Nyní už využívají expozice, která je plná veverčích vychytávek. Jsou to třeba speciální krmítka s otvírací stříškou z plexiskla, ze které si vyndávají nejrůznější dobroty, ale i houpačky, lana na šplhání, několik hnízdních budek – veverky se rády stěhují, ať už kvůli predátorům nebo zakládání spižíren. Veverky obecné najdete v komplexu Expozice Českosaského Švýcarska, nedaleko jezevce lesního.  
 

Podzimní prázdniny v Zoo Děčín

zoo děčínDěčínská zoologická zahrada navíc připravila pro své návštěvníky v termínu od 26. do 30. října 2019 stanovištní soutěž o zajímavé podzimní ceny.  

Ten, kdo správně odpoví na všechny otázky týkající se historie zoo a usměje se na něj štěstí při losování, ten si může vysoutěžit například deštník s logem Zoo Děčín nebo balíček propagačních předmětů. Losování ze správných odpovědí proběhne ve čtvrtek 31. října a výherci budou zveřejněni na facebookovém profilu Zoo Děčín. Zoo Děčín je v měsíci říjnu otevřena denně od 8 do 18 hodin.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.