Úvod > Aktuality > Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů
Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů
">

Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů

Vydáno 25. června 2019 Kultura
14. ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude slavnostně zahájen v sobotu 29. června 2019 od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v broumově. Festival nabídne celkem deset sobotních koncertů, které rozezvučí unikátní skupinu broumovských dientzenhoferovských kostelů. Vstupné na koncerty je dobrovolné, výtěžek putuje na péči o tyto architektonické unikáty.
Poklady BroumovskaVstupné na jednotlivé koncerty festivalu Za poklady Broumovska, které se konají o prázdninách, vždy v sobotu od 18 hodin v jednom z deseti místních kostelů, je stejně jako v předešlých letech dobrovolné. Výtěžek pak v závěru festivalu putuje na pomoc architektonicky unikátním kostelům, ve kterých se koncerty odehrávají. 

Série letních koncertů bude opět lákat na jedinečnou atmosféru barokních kostelů v chráněné krajinné oblasti Broumovska na severovýchodě Čech.

Za poklady BroumovskaProgram letošního ročníku nabídne rozmanité hudební zážitky, představí se Sólisté a orchestr Národního divadla v Praze a pěvecký sbor Amicitia ZUŠ Broumov, umělci z Polska: Smyčcový orchestr Inter>Camerata, komorní orchestr Radom a saxofonistka Magdalena Jakubska-Szymiec. Ve výběru sobotních koncertů nechybí ani vítězové Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa 2019 - Jan Schulmeister a Arthur Coatalen, anebo absolutní vítěz Concertina Praga Duo Bubreg (klarinet, saxofone). Bohaté zastoupení mají v koncertech i hráči na lesní roh - Martin Sokol nebo Ricardo Matosinhos z Portugalska. Duo Aliada z Rakouska staví na netradičním spojení dvou nástrojů – saxofonu a akordeonu. Koncertní řadu poslední srpnový den uzavře Eva Urbanová v doprovodu Moravského klavírního tria, s nímž při podobných projektech úzce spolupracuje.
Za poklady Broumovska 2020

27.6.
27.9.
Za poklady Broumovska 2020

Festival klasické hudby Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní sobotními podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí.

Broumovská skupina kostelů

Broumovská skupina kostelů

Unikátní architektonickou památkou regionu Broumovsko jsou barokní kostely, postavené na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce. Kostely vznikly v poměrně krátkém čase, v rozmezí let 1709-43.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Kostel sv. Máří Magdalény v Božanově

Kostel sv. Máří Magdalény v Božanově

Kostel sv. Maří Magdalény tvoří výraznou dominantu obce Božanov. Barokní kostel byl postaven v letech 1735-1743 a je pravděpodobně dílem K. I. Dienzenhofera. Jeho zvláštností je především kruhový půdorys hlavní lodě a eliptický presbytář, na nějž navazuje hranolová věž.

Kostel sv. Jiří a sv. Martina v Martínkovicích

Kostel sv. Jiří a sv. Martina v Martínkovicích

Kostel sv. Jiří a Martina stojí na návrší nad řekou Stěnavou uprostřed hřbitova. Jedná se o jediný broumovský vesnický kostel, jehož plány nenačrtl žádný architekt z rodu Dientzenhoferů.

Kostel sv. Markéty v Šonově

Kostel sv. Markéty v Šonově

Kostel sv. Markéty stojí o samotě na vrchu západně nad Šonovem. Jeho stavba byla zahájena roku 1726 a dokončena pravděpodobně o čtyři roky později. Za autora stavby se považuje Kilián Ignác Dientzenhofer.

Další aktuality