Úvod > Aktuality > Rekonstrukce věže Staroměstské radnice začíná
Rekonstrukce věže Staroměstské radnice začíná
">
Zážitky

Rekonstrukce věže Staroměstské radnice začíná

  • Vydáno2. ledna 2017
V lednu 2017 začne dlouho očekávaná generální rekonstrukce vnějšího pláště věže Staroměstské radnice. V období duben 2017 – listopad 2017 bude zcela uzavřena věž Staroměstské radnice, od prosince 2017 do dubna 2018 nebude přístupná radniční kaple a v období únor 2018 – červen 2018 bude demontován pražský orloj. Předpokládaná doba trvání celé rekonstrukce je 18 měsíců.

V souvislosti s rekonstrukcí vyhlídkového ochozu věže Staroměstské radnice dojde ke změně otevírací doby historických interiérů Staroměstské radnice (kaple, sály, podzemí). Od dubna 2017 se návštěvní doba prodlužuje do 20:00 hodin, po znovuotevření věže Staroměstské radnice na podzim 2017 budou interiéry trvale přístupny do 19:00 hodin.
 

Úprava provozu historických interiérů Staroměstské radnice

Od dubna 2017 dojde k trvalé úpravě návštěvnického režimu v interiérech Staroměstské radnice. Komentované prohlídky pro individuální návštěvníky bez předchozí registrace budou nově začínat pouze v celou hodinu, po jazykové stránce získají pravidelnost. Prohlídky pro skupiny osob (v maximálním počtu 35 osob) po předchozí registraci budou nově začínat vždy 30 minut po odbití celé. Novinkou bude zpřístupnění reprezentačních sálů v rozsahu kaple Panny Marie – Jiříkova síň formou volné prohlídky, tj. pouze s textovým výkladem za dozoru kustoda. Bude možná kdykoliv bez předchozí registrace, a to jak pro individuální návštěvníky, tak organizované skupiny (do 35 osob). Více informací podá dispečer provozu na telefonu 775 400 052.

Sjednocení provozů na Staroměstské radnici a nový ceník
Po dokončení generální opravy vyhlídkového ochozu věže Staroměstské radnice a jeho opětovnému zpřístupnění na podzim 2017 dojde ke sjednocení stávajících provozů objektu. Nově bude vstupné do objektu prodáváno jako jednotná vstupenka, která umožní vstup na prohlídku interiérů (formou volné či komentované prohlídky) a vyhlídkový ochoz věže. V souvislosti s touto změnou dojde od 1. dubna 2017 k úpravě ceníku vstupného na Staroměstskou radnici.

Královská cesta – nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta – nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody českých králů, přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě pražském.

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.