Úvod > Aktuality > Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá oblíbená výstava Zemědělec
Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá oblíbená výstava Zemědělec
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá oblíbená výstava Zemědělec

  • Vydáno24. března 2022
Oslava prvních jarních dnů proběhne od 23. do 27. března na výstavišti v Lysé nad Labem. Bude se zde totiž konat již 54. ročník oblíbené výstavy Zemědělec, která bude opravdu velkolepou oslavou přicházejícího jara. Největší zahrádkářská, zahradnická a zemědělská událost v Polabí nabídne široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku.
ZahradaNa výstavě Zemědělec si od 23. do 27. března na své přijde jak laická, tak i odborná veřejnost. Více než dvě stovky tuzemských i zahraničních vystavovatelů nabídnou návštěvníkům to nejlepší ze svého sortimentu. Květiny, osiva, stromky, keře, cibuloviny, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, pergoly, zahradnické pomůcky i nejnovější trendy v zahradní a zemědělské technice.

Výstava Zemědělec uspokojí svým zaměřením zástupce z řad odborné i laické veřejnosti. Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu. Za povšimnutí určitě stojí možnost zakoupení nové sadby brambor od předních tuzemských producentů této plodiny nebo si zakoupit vejce od jednoho z největších producentů v ČR.

ovce Rodinná firma Ovocné stromky Kubát se zabývá prodejem ovocných stromků a drobného ovoce. Na výstavě nabídne kvalitní, odolné a osvědčené odrůdy ovocných dřevin. Nově se návštěvníci mohou těšit na zvířátka z farmy – přesněji řečeno na mláďátka zvířátek, která žijí běžně u nás na farmách, statcích a zemědělských usedlostech. Pro ty nejmenší bude v rámci výstavy připravena naučná stezka, aby si odnesly také nějaké nové vědomosti. Součástí Farmy v hale A1 bude výstava historických zemědělských strojů.
 

Dechovka i Potravinářský výrobek Středočeského kraje

dechovkaTřešničkou na dortu bude Festival dechovky, který návštěvníkům v průběhu všech dnů výstavy Zemědělec představí mnoho zvučných jmen dechovkových orchestrů. V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje“. Vítězní aktéři soutěže získají kýžený certifikát, který opravňuje výrobce oceněného potravinářského výrobku k užívání ochranné známky s logem soutěže.

Vstupné je 120 korun pro dospělé a 100 Kč pro seniory a děti od 15 let. Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hodin.
Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Další aktuality